No active "ca-sidebar-197687" sidebar

S autom plným dreva sa rozbehol na policajtov, skončil vo väzbe

vazba-sud1Muž z Rimavskej Seči, ktorý čelí útoku na verejného činiteľa, skončil za mrežami. Ako ďalej Rimava.sk informovala Silvia Zdráhalová Rúfusová z Krajského súdu v Banskej Bystrici, dôvodom bola preventívna väzba. „Je tam obava, že bude pokračovať v trestnej činnosti,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že obvinený 28-ročný Tomáš podal sťažnosť a bude o ňom neskôr rozhodovať krajský súd.

Polícia Tomáša obvinila zo zločinu útoku na verejného činiteľa po tom, ako s autom naloženým drevom a bez evidenčných čísel nezastal policajnej hliadke v Rimavskej Seči. „S vozidlom Lada pridal na rýchlosti a smeroval priamo na príslušníkov,“ priblížila policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Tí v obave o svoj život a zdravie odskočili do priekopy. Zranenia neutrpeli a po útoku a výzvach použili služobnú zbraň. Páchateľ však z miesta unikal na vozidle až do obce kde poškodené vozidlo opustil na Mlynskej ulici.
Za takýto skutok hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. Muž z R. Seči bol podľa polície v minulosti už viackrát súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť. „V súvislosti s týmto prípadom polícia v R. Seči preveruje aj podozrenie z trestného činu krádeže,“ dodala Faltániová.

rimavska-sec-drevo1

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross