No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Doplnené: S autom plným dreva si to namieril rovno na policajtov, nezastal ani po výstreloch

29. decembra 2015 |  | | |

rimavska-sec-drevoPolicajti v Rimavskej Seči uskakovali pred autom, ktoré nemalo evidenčné čísla a bolo naložené drevom. K zraneniu hliadky včera nedošlo, použiť však museli varovné výstrely. Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v prípade začali trestné stíhanie pre zločin útoku na verejného činiteľa, zadržaný bol 28-ročný muž z Rimavskej Seči.

Vodič na aute značky Lada bez evidenčného čísla podľa polície smeroval po poľnej ceste okolo 18-tej hodiny do obce, pričom ho mala pri moste na rieke Rimava zastavovať hliadka. „Neuposlúchol výzvu policajta na zastavenie, s vozidlom pridal na rýchlosti a smeroval priamo na príslušníkov,“ priblížila Faltániová. Tí v obave o svoj život a zdravie odskočili do priekopy. Zranenia neutrpeli a po útoku a výzvach použili služobnú zbraň. Páchateľ však z miesta unikal na vozidle až do obce kde poškodené vozidlo opustil na Mlynskej ulici a ušiel.

Doplnené 30. decembra.

Zadržaného muža obvinili
Zadržaného 28-ročného Tomáša z Rimavskej Seči polícia obvinila zo zločinu útoku na verejného činiteľa. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej za takýto skutok hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. Muž z R. Seči bol podľa polície v minulosti už viackrát súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť. „V súvislosti s týmto prípadom polícia v R. Seči preveruje aj podozrenie z trestného činu krádeže,“ dodala Faltániová.

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross