No active "ca-sidebar-197687" sidebar

S autom skončili na streche auta, príčinou by mohol byť aj alkohol. Kto šoféroval vyšetrujú

26. novembra 2018 |  | |

Pod dopravnú nehodu, ktorá sa stala v nedeľu krátko pred 5-tou hodinou ráno, sa mohol podpísať alkohol. Neďaleko obce Šimonovce v okrese Rimavská Sobota skončilo osobné auto značky Škoda Fabia Combi s rodinou v priekope prevrátené na streche. Z trojčlennej posádky dvaja vyviazli s ťažkými zraneniami. Kto však auto šoféroval zatiaľ nie je známe. Dvom členom posádky však ešte o 14:00 hod. namerali alkohol v dychu. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Dopravná nehoda sa podľa jej slov stala v nedeľu, 25. novembra o 4:40 hod. na ceste od obce Šimonovce v smere do obce Hostice. „Vodič na vozidle Škoda Fabia Combi v pravotočivej zákrute sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu motorového vozidla, neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a poveternostným podmienkam. Vozidlom prešiel do protismeru, zišiel do ľavej priekopy a po náraze do svahu sa vozidlo viackrát prevrátilo a zostalo prevrátené na streche mimo cesty,“ priblížila Faltániová. Ako ďalej uviedla, vo vozidle sa ťažko zranil 39-ročný muž bytom Dubno, rovnako sa ťažko zranil aj 17-ročný chlapec bytom Dubno a 35-ročná spolujazdkyňa sa zranila ľahko.

„Vzhľadom k tomu, že nie je ustálené kto toto vozidlo viedol, všetkým trom bol odobratý biologický materiál a čakáme na výsledky. Zatiaľ prebiehajú procesné úkony a vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví,“ avizuje hovorkyňa a dodala, že škoda je odhadnutá na tisíc eur. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross