No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Šesť maloletých detí nechali doma samé niekoľko dní, najmladšie nemali ani rok

Rodičia vycestovali do zahraničia a svojich šesť maloletých detí nechali doma samé niekoľko dní. Dve z nich nemali ani rok. Polícia prosím o pomoc občanov pri hľadaní dvoch osôb v súvislosti so zločinom odloženia dieťaťa, za ktorý trest odňatia slobody na 2 až 6 rokov. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Podľa jej slov v dobe od 1. do 4. júna, sa páchatelia náležite nestarali o svoje maloleté deti, o ktoré mali povinnosť sa starať. „Z dôvodu, že vycestovali do zahraničia, nechali ich v rodinnom dome vo Fiľakove samé a od uvedenej doby neprejavili o ne žiadny záujem,“ priblížila a dodala, že v dome zostalo 6 detí: 4 dievčatká a 2 chlapci vo veku od 8 mesiacov do 9 rokov. Ako ďalej hovorkyňa uviedla, o deti sa postarala suseda. „Maloleté deti boli od pondelka, 4. júna u ich starej mamy vo Fiľakove a postupne sú umiestňované do detských domovov,“ ozrejmila a zároveň spomenula, že po pobyte rodičov detí polícia pátra.

V tej súvislosti polícia v Lučenci sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po hľadanej 28-ročnej Gyöngyi Horváthovej z Fiľakova. „Hľadanú ženu potrebuje vyšetrovateľ OKP Lučenec vypočuť ako svedka v súvislosti so zločinom odloženia dieťa. Doposiaľ vykonaným pátraním, ako aj vykonanými previerkami sa hľadanú osobu nepodarilo vypátrať,“ avizuje Faltániová. Popis osoby: je vysoká 168 cm, štíhlej postavy, má hnedé oči a hnedé vlasy.

Polícia rovnako pátra po 32-ročnom Jánovi Silárdiovi trvale bytom Pliešovce. Podľa Faltániovej taktiež aj jeho potrebuje vyšetrovateľ OKP Lučenec vypočuť ako svedka v súvislosti so zločinom odloženia dieťaťa. Ako doplnila, doposiaľ vykonaným pátraním, ako aj vykonanými previerkami sa hľadanú osobu nepodarilo vypátrať. Popis osoby: je vysoký 168 cm, štíhlej postavy, má hnedé oči a čierne vlasy.

„Žiadame občanov, aby akékoľvek informácie o hľadanom mužovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross