No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Šofér v Rimavských Janovciach nafúkal pred siedmou ráno takmer 1,5 promile

Foto ilustračné.

RIMAVSKÉ JANOVCE - Zdá sa, že niektorí vodiči sú nepoučiteľní. V uplynulých dňoch sa na slovenských cestách objavilo viacero prípadov alkoholu za volantom, pričom jeden z nich sa skončil veľkou tragédiou.

Náš partnerský portál Novohradské.sk v pondelok (10. 10.) informoval o opitom šoférovi, ktorý havaroval neďaleko Bušiniec, a v utorok (11. 10.) policajti zverejnili podobný prípad aj z nášho regiónu.

"Štyridsaťpäťročný vodič bol zastavený a kontrolovaný hliadkou ODI Rimavská Sobota v Rimavských Janovciach. Pred siedmou ráno nafúkal 1,46 promile," priblížila na Facebooku polícia, ktorá prípad alkoholu za volantom riešila aj v susednom okrese.

Článok pokračuje pod reklamou.


Muž (45) mal šoférovať auto od obce Rapovce smerom na Lučenec, pričom pri autobusovej zastávke vyšiel na trávnatý porast. Na mieste nafúkal 1,88 promile.

"Napriek všetkým výzvam a upozorneniam a napriek všetkým tragickým udalostiam stále jazdia po cestách opití hazardéri. Zrejme ide o totálny egoizmus alebo jednoducho hlúposť, kvôli ktorej si neuvedomujú, že svojim správaním neohrozujú len seba, ale všetkých, ktorých cestou stretnú. Inak si to vysvetliť nevieme," skonštatovali ochrancovia zákona.

Polícia začiatkom týždňa ohlásila celoslovenskú akciu s názvom Radar. Členovia dopravnej, poriadkovej a železničnej polície sa zamerajú najmä na alkohol, rýchlosť a spôsob jazdy. Kontrolám sa nevyhnú vodiči motorových i nemotorových vozidiel. Dopravno-bezpečnostná akcia potrvá až do konca mesiaca.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross