No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TISOVEC: Počas Veľkej noci napadli vo vlaku pracovníkov železníc

4. apríla 2018 |  | | |

Veľkonočná roztržka vo vlaku na zastávke v Tisovci mala dohru v nemocnici a už aj na polícii. Partia Rómov tu napadla pracovníkov železníc, rušňovodiča aj vlakvedúcu. Ako a prečo k bitke došlo, vyšetruje železničná polícia v Lučenci. Ako pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, poverený príslušník začal v prípade trestné stíhanie za prečin výtržníctva v jednočinnom súbehu s prečinom ublíženia na zdraví.

Ku konfliktu došlo vo vlaku smerujúcom z Jesenského do Tisovca. „Počas státia vlaku v železničnej zastávke Tisovec - závody došlo k fyzickému napadnutiu 52-ročného rušňovodiča a 51-ročnej vlakvedúcej,“ povedala Kováčiková, podľa ktorej poškodených napadli údermi a kopancami. Muž sa má zo zranení liečiť 14 dní, žena sedem.

Pred ďalšími útokmi sa podľa polície obidvaja museli zamknúť na stanovisku rušňovodiča. „Potom rušňovodič uzamkol aj vlak do príchodu polície,“ povedala Kováčiková a dodala, že útočníkov to nahnevalo a začali robiť neporiadok a poškodzovali interiér vlaku. Škody ešte vyčíslené neboli.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross