No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Na zhorenisku starej telocvične našli mŕtvolu

Po stredajšom požiari starej mestskej telocvične v Tornali našli včera na zhorenisku mŕtvolu. Pravdepodobne išlo o bezdomovca, ktorý tam prebýval.

Polícia v Revúcej v tejto veci začala trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, mŕtvolu ohlásil muž, ktorý popoludní išiel vyberať zo zhoreniska tehly. Polícia následne podľa Faltániovej na mieste nevedela zistiť totožnosť. „Telo bolo značne zhorené,“ uviedla. Keďže mala zničená budova narušenú statiku, hasiči podľa Faltániovej po požiari nariadili zbúranie jej dvoch stien, predtým však zhorenisko dôkladne prehľadali, no nikoho nenašli.

Ako pre Rimava.sk uviedla Bibiána Bendíková z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, včera večer bolo príslušníkom HaZZ nahlásené znovurozhorenie požiariska. „Začalo to požiarom tlejúcich hranolov,“ pokračovala Bendíková. Podľa jej slov boli v súčinnosti s políciou požiadaní o osvetlenie priestoru pre ohliadku súdneho lekára. Na mieste boli takmer tri hodiny.

K požiaru nevyužívanej a schátranej telocvične na Francisciho ulici došlo v stredu, 1. augusta, pred deviatou hodinou. Dym z úplne zhorenej budovy sa nad mestom vznášal počas celého dopoludnia. Telocvičňu sa zachrániť nepodarilo. Hasiči na mieste zasahovali viac ako osem hodín. „Príčina vzniku požiaru je v šetrení, škoda zatiaľ vyčíslená nie je,“ dodala Bendíková.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross