No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tragická dopravná nehoda na oždianskom obchvate

Tri ľudské životy vyhasli pri dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes približne o 13.30 hod. na cestnom obchvate R2 Ožďany, kde sa podľa vyjadrenia banskobystrickej policajnej hovorkyne Márii Faltániovej zrazili dve motorové vozidlá. V smere od Lučenca do Rimavskej Soboty prichádzalo motorové vozidlo Honda Accord, ktoré na mokrej vozovke dostalo šmyk, prešlo do protismeru, kde sa zrazilo s protiidúcim vozidlom Škodou Felícia. „Vodič Škody Felícia a jeho spolujazdkyňa utrpeli ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahli. Na mieste nehody zomrel aj vodič Hondy Accord, ktorý bol v motorovom vozidle sám,“ povedala Faltániová, ktorá nemá zatiaľ bližšie informácie o totožnosti účastníkov dopravnej nehody.

Podľa slov krajskej policajnej hovorkyne došlo od úlomkov po zrážke dvoch motorových vozidiel aj k poškodeniu tretieho vozidla, ktorým bola Škoda Octavia.

„Príčina nehody a miera zavinenie bude ďalej predmetom vyšetrovania. K vyšetrovaniu bude pribratý znalec z cestnej dopravy,“ uviedla Faltániová s tým, že pri pitve sa bude zisťovať aj možná prítomnosť alkoholu u vodičov. Ako doplnila, škoda na Honde Accord je odhadnutá na 400 tis. korún, na Škode Felícia 120 tis. korún a na Škode Octavia 20 tis. korún.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross