No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tragická nehoda na križovatke pri Bottove. Zasahoval aj vrtuľník

11. septembra 2016 |  | | |

tragicka-nehoda-bottovo05Vrtuľník Air-Transport Europe zasahoval v nedeľu na poludnie pri dopravnej nehode neďaleko obce Bottovo v okrese Rimavská Sobota. Pri čelnej zrážke vozidiel BMW a Chevroletu v križovatke skončilo BMW na poli. Cestovalo v ňom päť ľudí, náraz neprežilo dvojročné dievčatko. Ďalšie štvorročné dieťa utrpelo ťažké zranenia a privolali mu vrtuľník. „Lekár leteckých záchranárov si od posádky rýchlej lekárskej pomoci prevzal zraneného 4-ročného chlapca s poruchou vedomia. Po zaistení dýchacích ciest a napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol pacient s takzvanou polytraumou transportovaný do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici,“ informovala Zuzana Hopjaková z Air-Transport Europe.

Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej k nehode došlo tak, že 79-ročný vodič z Bottova smeroval po hlavnej ceste v smere od Pavloviec na Rimavskú Seč, kde pri odbočovaní vľavo nedal prednosť oproti prichádzajúcemu vozidlu BMW, ktoré viedol 24-ročný muž z Pavloviec. Obidvaja vodiči utrpeli zranenia a spolu s ostatnými účastníkmi nehody boli prevezení do nemocnice v Rimavskej Sobote. U vodiča BMW alkohol polícia nezistila, podľa Faltániovej druhému vodičovi, ktorý utrpel ťažké zranenia bol nariadený odber krvi.

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal v prípade trestné stíhanie pre prečin usmrtenie a k objasneniu nehody bude pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross