No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ/VIDEO: Tragická nehoda na železničnom priecestí, na mieste zomreli dvaja ľudia

11. apríla 2018 | | |  | 

Hmlisté ráno na železničnom priecestí Sabová pri Rimavskej Sobote bolo mimoriadne tragické. Po zrážke osobného auta s vlakom na mieste zomreli dvaja ľudia. Tri osoby previezli do nemocnice, jedna z nich je podľa našich informácií v kritickom stave. Cesta je od približne 6:15 hod.  neprejazdná a vlak má meškanie viac ako 80 minút.  Na mieste sú záchranné zložky ako aj železničiari. Vlak, ktorý smeroval z Rimavskej Soboty do Jesenského, zastal približne tristo metrov ďalej. Osobné auto Škoda Octavia ostalo na priecestí zničené. Ako pre Rimava.sk informoval riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Rimavská Sobota Marek Laššák, na mieste zasahovali dve vozidlá a šiesti príslušníci. Posádku museli z auta vystrihávať, dvom sa však už pomôcť nedalo. Osoby pomohli naložiť záchranárom do sanitky. Podľa našich informácií auto smerovalo podobne ako vlak, z Rimavskej Soboty na Rimavské Janovce. do Rimavskej Soboty.

Správa bude doplnená.

Doplnené o 11:55 hod. 
Na mieste vážnej jehody zasahovali tri posádky Falck, RZP a RLP Rimavská Sobota a RZP Bottovo. „Žena, ktorá sedela v strede vozidla, utrpela vážne zranenia a bola v kritickom stave prevezená na chirurgické oddeleie do nemocnice v Rimavskej Sobote,“ informovala PR manažérka spoločnosti Katarína Načiniaková. Dvaja pasažieri sediaci v pravej časti vozidla podľa nej utrpeli ľahké poranenia a boli transportovaní rovnako do nemocnice. „Žiaľ, dvaja ľudia, ktorí sedeli na ľavej strane vo vozidle, šofér a pasažier za šoférom, utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom, privolaný lekár u nich skonštatoval smrť,“ uzavrela Načiniaková.

Doplnené o 12:00 hod. 
Podľa predbežných informácií polície auto s manželmi a ich tromi kolegyňami pred železničným priecestím predbehlo nákladné vozidlo cez plnú čiaru, nerešpektovalo červenú signalizáciu a následne došlo k stretu s vlakom. Podrobnosti nehody naďalej vyšetrujú. Pri nehode sa najvážnejšie zranil 30-ročný vodič Milan z obce Studená, zraneniam na mieste podľahol. Jeho manželka Sandra (26) sedela na sedadle spolujazdca. Podľa policajných informácií bola ošetrená a prepustená z nemocnice. Druhou obeťou sa stala 25-ročná Brigita, pravdepodobne z obce Jesenské, ktorá sedela za vodičom. Ľahké zranenia utrpela 46-ročná Ester z Blhoviec. V nemocnici na ARO bola s vážnymi zraneniami hospitalizovaná ešte aj 30-ročná Margita z Hodejova.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross