No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ/FOTO: Tragická nehoda v Hnúšti, vyhasli tri mladé životy

nehoda v HnúštiŽivoty troch mladých ľudí vyhasli pri dopravnej nehode, ktorá sa stala vo štvrtok, 12. marca, v neskorých večerných hodinách na ceste I/72 v Hnúšti. Záchranári našli na mieste zdemolované auto, nikto z posádky neprežil.

Ako Rimava.sk informoval krajský hovorca hasičov Erik Piater, po tom, ako bola nahlásená nehoda vozidla s tromi zakliesnenými osobami, smerovali na miesto udalosti traja príslušníci hasičského a záchranného zboru s technikou z hasičskej stanice v Hnúšti. Posádku auta začali podľa jeho slov  vyslobodzovať pomocou hydraulického zariadenia. "Počas vyslobodzovacích prác prvej postihnutej osoby sa na miesto dostavila posádka záchrannej zdravotnej služby s lekárom, ktorý konštatoval smrť u všetkých postihnutých osôb," informoval Piater a spomenul, že boli vykonané protipožiarne opatrenia. Tragickú dopravnú nehodu na mieste dokumentovala polícia. Hasiči potom z havarovaného auta vyslobodili všetky usmrtené osoby a odovzdali ich pohrebnej službe, uviedol hovorca.

Doplnené o 9:40 hod.:

Podľa slov banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej sa nehoda stala o 22:35 hod.  Vozidlo Opel Astra Kombi viedol 24-ročný vodič, po ceste v časti Likier v smere od mesta Hnúšťa. "Pri prejazde miernej ľavotočivej zákruty, v rovnom úseku cesty,  neprispôsobil rýchlosť jazdy vozidla svojím schopnostiam, vlastnostiam vozidla a situácií v cestnej premávke, následkom čoho zišiel z cesty vpravo na chodník," informovala hovorkyňa polície a spomenula, že vodič potom  prešiel s vozidlom na svah vedľa chodníka a prednou časťou narazil do betónového múrika a železobetónového elektrického stĺpa. Vozidlo odhodilo a zostalo stáť prednou časťou otočené smerom na Hnúšťu.

"Pri dopravnej nehode vodič aj dvaja spolujazdci vo veku 21 a 25 rokov, všetci bytom Hnúšťa, utrpeli ťažké zranenia, ktorým na mieste nehody podľahli," uviedla krajská hovorkyňa polície.

Na mieste dopravnej nehody bol podľa jej slov aj znalec z odboru cestnej dopravy a do vyšetrovania boli pribratí aj  znalci zo súdneho lekárstva. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie  pre zločin usmrtenie.

Zdroj: Rimava.sk  FOTO: polícia


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross