No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tragickú dopravnú nehodu, pri ktorej zomrel chodec, vyšetruje inšpekcia

22. decembra 2015 |  | 

zrazeny-chodec-rimavske-janovce06Tragédiu, pri ktorej počas víkendu zomrel 65-ročný chodec z Rimavských Janoviec, vyšetruje inšpekcia ministerstva vnútra. Muža zrazilo policajné auto v sobotu podvečer, na následky zranení zomrel v nemocnici.
Ako Rimava.sk informovala hovorkyňa ministerstva vnútra Andrea Dobiášová, v prípade začali trestné stíhanie vo veci pre trestný čin usmrtenia. „Momentálne čakáme na znalecké posudky z odboru dopravy,“ priblížila hovorkyňa a dodala, že zatiaľ nebol nikto obvinený. Zároveň spomenula, že po nehode alkohol u policajta nameraný nebol, u nebohého bude zisťovaný pri pitve.

K dopravnej nehode došlo v sobotu podvečer, policajné auto prechádzajúce obcou zrazilo na ceste 65-ročného chodca mimo priechodu pre chodcov. Po zrážke chodec narazil hlavou do čelného skla a stĺpika. “Bol to skromný a pracovitý človek,” povedal pre Rimava.sk starosta obce Stanislav Krahulec. Nehodu zachytila aj obecná kamera. Podľa starostu sa z toho pohľadu však nedá určiť, či bol na vine chodec alebo vodič.

V priebehu minulého týždňa došlo k dvom nehodám v regióne, pri ktorých o život prišli chodci. V utorok podvečer, 15. decembra, pri obci Štrkovec, chodca zachytilo vozidlo Renault Clio. Jeho vodičom bol 27-ročný muž z Lenartoviec, o život prišiel 31-ročný Peter zo Včeliniec.

Zdroj. Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross