No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tragických nehôd oproti minulému roku v kraji pribudlo, najviac ich je v regióne R. Sobota

policia-rs-nehodaPočet obetí dopravných nehôd, ktoré prišli o život na cestách v okrese Rimavská Sobota stúpol pár dní pred koncom roka na desať. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej sa počet usmrtených osôb zvýšil tento rok o osem. Dopravných nehôd bol pritom podľa nej približne rovnaký počet ako minulý rok, 119. Vzrástol však počet ľahkých aj ťažkých zranení. Celkovo v kraji podľa polície do 27. decembra vyhaslo 34 ľudských životov. Najviac nehôd pritom bolo v okrese Banská Bystrica, približne 220, Lučenec 170 či Zvolen 165.

Naposledy pri obci Chanava, na Prvý sviatok vianočný, prišiel o život 30-ročný muž z Aboviec, ktorý na vozidle Opel Vectra narazil do stromu vedľa cesty. Alkohol u neho podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej pri pitve zistený nebol. Pár dní pred Vianocami tragicky zomrel 65-ročný chodec z Rimavských Janoviec, ktorého zrazilo policajné auto, prípad vyšetruje inšpekcia ministerstva vnútra. Pri dopravnej nehode, ktorá sa stala 15. decembra, pri obci Štrkovec, tragicky zahynul chodec, ktorého zachytilo vozidlo Renault Clio.

Na Vianoce podľa policajných zdrojov zomrel aj 77-ročný cyklista zo Včeliniec, ktorého auto zrazilo ešte 9. decembra neďaleko Tornale.

Obeťou sa tento rok v lete stala aj mladá cyklistka z Rimavských Zalužian, zraneniam podľahol aj chodec na Košickej ceste, či vodička, ktorá prešla do protismeru a narazila do ťahača v lese pri Bakte. Najtragickejšia dopravná nehoda, ktorá sa stala v Hnúšti, si vyžiadala životy troch mladých ľudí.

Zdroj: Rimava.sk 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross