No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Trestných činov bolo menej, nehôd viac. Tu je štatistika z okresu za minulý rok

ilustračné fotoMenej trestných činov v porovnaní s predchádzajúcim rokom, no viac dopravných nehôd. Tak vyzeral minulý rok v okrese Rimavská Sobota z pohľadu policajných štatistík. Na cestách pritom došlo nielen k ťažkým zraneniam, ale aj k obetiam na životoch.

Celkovo v minulom roku polícia v okrese zistila 1 128 trestných činov, čo je skoro o dvesto menej ako predvlani. Vyše osemsto trestných činov pritom policajti objasnili. Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Polícia vlani zaznamenala 76 násilných trestných činov, rok predtým ich bolo vyše sto. Väčšinu skutkov polícia objasnila. Zistených bolo päť lúpeží a tri znásilnenia. V policajných štatistikách sa však objavili aj vraždy. Zatiaľ čo predvlani sa podľa slov policajnej hovorkyne nestala ani jedna, v roku 2014 vyšetrovala polícia dva prípady. Oba boli objasnené. V septembri v rodinnom dome vo Veľkom Blhu našli bezvládne telo dôchodkyne, pitva preukázala, že bezprostrednou príčinou smrti bolo udusenie. Začiatkom novembra z obzvlášť závažného zločinu obvinili 38-ročného Júliusa z tej istej obce. V októbri v obci Stránska, v unimobunke vedľa rodinného domu, dobodali 42-ročného muža, skončil v nemocnici. Z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu obvinili jeho "parťáka", s ktorým spoločne popíjali.

V roku 2014 policajti evidovali 360 majetkových trestných činov, z toho 120 krádeží vlámaním. Policajti riešili desať krádeží motorových vozidiel, sedem prípadov aj objasnili. Celkový počet prípadov z majetkovej trestnej činnosti je však takisto nižší ako v predchádzajúcom roku, podobne to bolo aj pri ekonomických trestných činoch.

"V okrese Rimavská Sobota  sme v roku 2014 zaevidovali 123 dopravných nehôd,“ informovala ďalej krajská policajná hovorkyňa. Tento počet je však podľa jej slov vyšší v porovnaní s predminulým rokom, a to o deväť prípadov. Tri osoby prišli pri nehodách o život, osemdesiat ľudí sa zranilo, z toho 13 ťažko.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross