No active "ca-sidebar-197687" sidebar

U muža, ktorý sa vyhrážal susedom zbraňou, polícia našla ručné granáty

7. októbra 2011 |  | |

U Rimavskosoboťana, ktorý sa tento týždeň na Dobšinského ulici so zbraňou v ruke susedom vyhrážal zabitím, našla polícia ďalšiu muníciu. Ako ďalej Rimava.sk o nových skutočnostiach informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková, v byte zadržaného počas prehliadky našli tri ručné granáty juhoslovanskej výroby bez rozbušky a jeden cvičný ruský granát. "Na základe týchto skutočností bol na miesto privolaný pyrotechnik z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, ktorý muníciu zaistil," uviedla Vašková a dodala, že zaistené veci budú zaslané na expertízne skúmanie.

Muž v utorok, 4.októbra, v neskorých večerných hodinách v bytovom dome na Dobšinského ulici v Rimavskej Sobote namieril zbraň na susedov, ktorí ho prišli upozorniť na hluk vychádzajúci z jeho bytu. “Zdvihol pravú ruku, v ktorej držal krátku guľovú zbraň, a ktorej záver natiahol a zbraň namieril v smere na týchto občanov. Pri tom sa im vyhrážal, že ich zabije,” uviedla Vašková. Ako zdôraznila, konanie muža u poškodených vzbudilo dôvodnú obavu o ich život a zdravie, a že svoje vyhrážky uskutoční.

"Obvinený je v súčasnosti umiestnený v cele predbežného zaistenia a zo strany vyšetrovateľa bude podaný návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby," dodala Vašková, podľa ktorej bližšie informácie k prípadu zatiaľ z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania poskytovať nebudú.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross