No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Účastníci tragickej nehody mali v sebe alkohol a drogy

tragicka-nehoda-strkovecPri jednej z posledných tragických nehôd v okrese Rimavská Sobota, kedy vodič zrazil chodca, zistili alkohol a drogy. Ako Rimava.sk ďalej informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, u 31-ročného chodca, ktorého zachytilo auto na ceste medzi obcami Včelince a Štrkovec, zistili pri pitve 2,78 promile alkoholu. U vodiča z Lenartoviec nebol pri kontrole dychovou skúškou zistený alkohol. Podľa polície však predbežné výsledky moču preukázali v jeho tele metamfetamín. Keďže výsledok bol pozitívny, 27-ročnému vodičovi bola odobratá krv, ktorá bola zaslaná na expertízne skúmanie.

K dopravnej nehode došlo v utorok podvečer, 15. decembra, pri obci Štrkovec. Vodič z Lenartoviec smeroval na Renaulte Clio od obce Včelince na obec Štrkovec, pričom na rovnom úseku cesty, na suchej, zjazdnej vozovke neprispôsobil rýchlosť jazdy vozidla svojim schopnostiam, vlastnostiam a situácii v cestnej premávke a pravou prednou časťou vozidla zachytil 31-ročného Petra zo Včeliniec, ktorý išiel po pravej krajnici.

Minulý rok nešlo o jedinú nehodu s tragickým koncom, pod ktorú sa mohli podpísať drogy. V júni na rovnej ceste pri Rimavských Zalužanoch zrazil 35-ročnú cyklistku vtedy 29-ročný Marek. Vyšetrovateľ aj v tomto prípade začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví.

Minuly rok došlo na cestách v okrese Rimavská Sobota k desiatim tragickým dopravným nehodám.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross