No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ukradnuté sladkosti, veci na zabíjačku či kuriózne nehody. Aj s takými prípadmi sa stretla polícia

perex-kuriozityPolícia v okrese Rimavská Sobota riešila v roku 2015 množstvo prípadov, medzi ktorými sa našlo aj pár kuriozít. Zlodeji sa počas roka zamerali aj na sladkosti, oleje, veci na zabíjačku či krádeže dreva, kde pri jednej z nich došlo aj k policajnej prestrelke.Nechýbali ani kuriózne dopravné nehody či dokonca odcudzenie auta neznámym páchateľom, ktorý sa na ňom chvíľu povozil a potom ako „slušný autičkár“ vozidlo odparkoval v centre Rimavskej Soboty. Policajných kuriozít bolo uplynulý rok naozaj dosť, pozrite sa na niektoré z nich.

Začiatok marca bol poznačený dvomi krádežami. V stredu, 11. marca, mali na čerpacej stanici v Jesenskom neželaného návštevníka, ktorému nebola cudzia nielen plechová pokladnica s peniazmi ale aj sladkosti, cigarety či oleje. Vtedy neznámy páchateľ spôsobil majiteľovi škodu vyčíslenú približne na 2,5 tisíc eur. Druhý prípad sa stal v obci Kráľ, kde sa do kultúrneho domu vlámal páchateľ a odniesol si so sebou elektroinštalačný kábel aj vodovodnú batériu z toalety. Spôsobil škodu vyčíslenú na dvetisíc eur.

Apríl bol v znamení „slušného autičkára“. Páchateľ vtedy ukradol zo Sídliska Rimava v Rimavskej Sobote osobné auto značky Opel, na ktorom sa dva dni povozil. Ako vtedy Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, polícia auto našla v pondelok, 27. apríla, v popoludňajších hodinách nájdené v Rimavskej Sobote na Malohontskej ulici na parkovisku uzamknuté a nepoškodené.

V lete rovnako nebola núdza o policajné kuriozity. August taktiež začínal krádežou, a to v dvoch neobývaných domoch v osade v katastri obce Horné Zahorany. Do nich sa vlámal vtedy neznámy páchateľ a ulakomil sa na veci potrebné k zabíjačke, ako zabíjačkový stôl, drevené koryto, sadu hrncov, taniere a mlynček na mäso. „Spolu s vecami zmizli aj desiatky kníh, ručná kosa či jelenie parožie,“ v auguste o tom informovala Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Ďalší policajný prípad v auguste vyzeral na prvý pohľad hrozivo. Pri obci Lubeník, okres Revúca, sa stala dopravná nehoda. Okoloidúci mladík si havarované auto všimol, neváhal a zastal s úmyslom pomôcť, za čo mu my v redakcii dávame červený bod. Vzápätí ho však aj stratil. Ako Rimava.sk toho času informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, keď 19-ročný mladík zistil, že nie je vozidlo uzamknuté a nikto v ňom nie je, ukradol z neho autorádio, zosilňovač, subwoofer a autobatériu. „Veci si odniesol domov,“ dodala policajná hovorkyňa.

Hitparádu zlodejov roka 2015 by mohla uzatvoriť mladá dvojica z Tisovca, ktorá si chcela privyrobiť krádežou peňazí. Na ich nešťastie si však „zarobili“ obvinenie od polície.

Dvojica bez povolenia a neoprávnene vošla do neuzamknutej izby v penzióne v Tisovci a ubytovanému 52-ročnému mužovi z okresu Levice zobrali podľa polície z peňaženky 50 eur. „Ako vyšli na chodbu ich muž pristihol,“ uviedla v auguste pre Rimava.sk Mária Faltániová a dodala, že jeden z obvinených ukradnuté peniaze vrátil, ale obvineniu sa nevyhli.

Kategóriu dopravných nehôd otvára dôchodca z Rimavskej Soboty, ktorý na Škode Felicia skončil v priekope medzi Ružovou osadou a obcou Ožďany. Ako vtedy Rimava.sk informovala dôchodca išiel v smere od rybníka a nevedel trafiť na hlavnú cestu, skončil tak v priekope, k čomu mu možno dopomohol aj alkohol. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne vodič nafúkal viac ako jedno promile.

Posledný mesiac bol zrejme „najbohatší“ na kuriózne dopravné nehody. Hneď v prvý decembrový deň sa pri Čiernej Lúke za Rimavskou Sobotou stala hrozivo vyzerajúca dopravná nehoda, pri ktorej sa prevrátil kamión z Rumunska. Našťastie si nehoda nevyžiadala žiadne zranenia. Pri dokumentovaní nehody a riadení premávky mala polícia o jednu starosť naviac. Pri regulovaní dopravy zastavil policajti na ceste podozrivého vodiča. „Pri dychovej skúške bolo zistené, že 47-ročný muž na Renaulte Master z Maďarska šoféroval pod vplyvom alkoholu,“ poznamenala Faltániová a dodala, že v dychu mu bolo počas kontroly nameraných 1,1 mg/l alkoholu (v prepočte takmer 2,29 promile, pozn. red.).

O pár dní neskôr, 7. decembra, museli policajti kvôli vinníkovi dopravnej nehody v Ožďanoch zapojiť aj psovoda so služobným psom. V ranných hodinách si to mladý vodič „namieril“ do stĺpu obecného rozhlasu, ktorý nárazom zlomil. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne vodič z miesta nehody ušiel a ukrýval sa v neďalekom Oždianskom kaštieli.

Písal sa utorok, 8. decembra, kedy nám do redakcie nahlásili v skutku hrozivo vyzerajúcu dopravnú nehodu medzi obcami Širkovce a Jesenské, okres Rimavská Sobota. Po príjazde našom príjazde ako aj hasičov na miesto nehody sa všetci zhodli, že takú zrážku respektíve napichnutie osobného auta na zvodidlá nemohol nikto zo štvorčlennej posádky prežiť. Opak sa stal pravdou. Z auta vystúpili všetci bez zranení. Ako vtedy Rimava.sk informovala vodič Audi s lučeneckou poznávacou značkou smeroval od Širkoviec a v pravotočivej zákrute prešiel do protismeru, s vozidlom sa napichol na zvodidlá na moste, ktoré zabránili pádu auta do rieky.

Posledná policajná kuriozita si podľa nás „zaslúži“ osobitnú kategóriu. Pri nej sa spája krádež, varovné výstrely a nechýbalo ani hoci rozbité, ale jazdy schopné vozidlo. Tento prípad sa stal v utorok, 29. decembra, v obci Rimavská Seč, kde policajti museli uskakovať pred autom, ktoré nemalo evidenčné čísla a bolo naložené drevom. K zraneniu hliadky nedošlo, použiť však museli varovné výstrely.

Vodič na aute značky Lada bez evidenčného čísla podľa polície smeroval po poľnej ceste okolo 18-tej hodiny do obce, pričom ho mala pri moste na rieke Rimava zastavovať hliadka. „Neuposlúchol výzvu policajta na zastavenie, s vozidlom pridal na rýchlosti a smeroval priamo na príslušníkov,“ priblížila 29. decembra hovorkyňa Faltániová. Tí v obave o svoj život a zdravie odskočili do priekopy. Ako ďalej uviedla príslušníci polície neutrpeli zranenia a po útoku a výzvach použili služobnú zbraň. „Páchateľ však z miesta unikal na vozidle až do obce kde poškodené vozidlo opustil na Mlynskej ulici a ušiel,“ dodala Faltániová.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross