No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Útočník z jarmočného incidentu si vypočul svoj rozsudok

RIMAVSKÁ SOBOTA – Incident, ktorý otriasol celým mestom, sa stal v sepembri minulého roka. Do potýčky sa dostal 29-ročný Gabriel s 25-ročným Ladislavom počas jarmočných osláv v Rimavskej Sobote. Sudca na štvrtkovom (21. marca) pojednávaní odsúdil Ladislava na štyri roky a šesť mesiacov nepodmienečne.

Gabriel sa vracal domov z jarmoku, keď si na ulici všimol, ako sa Ladislav agresívne správa k vtedajšej priateľke a on sa ju rozhodol brániť.

Článok pokračuje pod reklamou


Muži sa potom postrkovali a Ladislav mal Gabriela prehodiť cez seba a hodiť na zem. Ten však pri páde na betón utrpel mimoriadne vážne zranenie hlavy, po ktorom ostal v bezvedomí a v kóme bol 12 dní. V banskobystrickej nemocnici ho následne museli dvakrát operovať a odstránili mu jednu tretinu lebečnej kosti. Musel sa od znova naučiť chodiť a aj rozprávať a stále nie je jasné, či nebude mať trvalé následky.

Ako pre portál Rimava.sk uviedla hovorkyňa banskobystrického súdu Nina Uhrovičová, Okresný súd Rimavská Sobota uznal Ladislava vinným z prečinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva.

"Súd ho odsúdil na súhrnný trest odňatia slobody v trvaní 4 roky a 6 mesiacov nepodmienečne so zaradením na výkon trestu odňatia slobody do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia. Súčasne obžalovaného zaviazal na náhradu škody poškodenému," uviedla Uhrovičová a dodala, že rozhodnutie nie je právoplatné, keďže prokurátor, ako aj obžalovaný, si ponechali lehotu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross