No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V areáli nemocnice v Hnúšti sa znovu kradlo

V areáli hnúšťanskej nemocnice sa v týchto dňoch znovu kradlo železo. Ako Rimava.sk ďalej informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, tentokrát zmizli štyri železné rúry rôznych rozmerov. Neznámy páchateľ tu podľa Faltániovej vypáčil dvere na sklade, vytrhol železnú mrežu a vysekal dieru do steny. Ako policajná hovorkyňa poznamenala, prešetrujú aj krádež plechovej rozvodovej elektrickej skrine. Škoda bola odhadnutá na viac ako 100 eur. Podľa slov náčelníka mestskej polície Milana Migaľu majú aj podozrivých z krádeže.

V bývalom detskom oddelení sa začiatkom mesiaca kradlo tiež. Neznámy páchateľ odtiaľ odcudzil šesť panelových radiátorov, čím spoločnosti z Hnúšte spôsobil škodu odhadnutú na takmer tisíc eur.

Podľa náčelníka mestskej polície v Hnúšti sa budova stáva terčom zlodejov čoraz častejšie. Ako poznamenal, z nemocnice v minulosti ukradli set-top box a televízor priamo z oddelenia. Podľa jeho slov zmizli aj plechy z oplotenia. Mestským policajtom sa podarilo vinníka nájsť, no mali problém s ich odovzdaním ukradnutých vecí. Migaľa zároveň zdôraznil, že ide o súkromný majetok, preto aspoň chceli, aby sa týmto krádežiam predchádzalo, no zo strany správcu nemajú spätnú väzbu. “O spoluprácu nie je záujem, nereagujú ani na výzvy,” konštatoval Migaľa.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross