No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Lučenci z bytu na šiestom poschodí vypadlo dieťa

LUČENEC - Polícia v Lučenci rieši prípad ublíženia na zdraví. V pondelok (4. 7.) popoludní okolo 14:00 hod. vypadlo dieťa z okna bytového domu. Udalosť sa podľa našich informácií mala stať v blízkosti Vajanského ulice.

Článok pokračuje pod reklamou.


K nešťastiu malo dôjsť po tom, ako rodič nevenoval dieťaťu dostatočnú pozornosť.

"Dieťa sa hralo v detskej izbe v byte na šiestom poschodí. Maloletý vyšiel na okenný parapet, pri čom sa uvoľnila sieťka proti hmyzu. Dieťa vypadlo z výšky 14,5 metra a dopadlo na striešku nad vchodom a odtiaľ na dlažbu. Tam ho našla sedieť jeho matka," opísala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.


NEVYNECHAJTE: Rim. Sobota: Nad mestom pri vstupe od Lučenca sa kedysi týčil Uhorský kráľovský štátny žrebčín


Sedemročné dieťa previezla posádka záchrannej zdravotnej služby do banskobystrickej nemocnice, kde ho hospitalizovali. "Polícia v Lučenci začala v tomto prípade trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví," dodala hovorkyňa.

Zásah záchranárov a prevoz dieťaťa do nemocnice pre náš portál potvrdila Alena Krčová, vedúca oddelenia komunikácie a marketingu Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby SR.

"Vzhľadom na citlivosť prípadu a fakt, že ide o maloletú osobu však viac informácií k zdravotníckemu zásahu ani k zdravotnému stavu dieťaťa poskytnúť nemôžem," ozrejmila.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross