No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V malej obci zmizli hodinky za viac ako desaťtisíc eur

11. mája 2018 |  | | |

V malej obci Gemer neďaleko Tornale zmizli hodinky za viac ako desaťtisíc eur. Polícia po neznámom páchateľovi pátra. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, ku krádeži malo podľa nahlásenia poškodených dôjsť v presne nezistený deň v apríli 2018, počas návštevy v rodinnom dome v obci Gemer. „Neznámy páchateľ využil nepozornosť domácich a z izby ukradol štvoro náramkových hodiniek a finančnú hotovosť,“ informovala Faltániová. Podľa jej slov mala u majiteľov vzniknúť škoda odhadnutá na viac ako 14-tisíc eur. Medzi dámskymi a pánskymi hodinkami mali byť značky ako Omega Quadra, či letecké hodinky Breitling Chronomat.

Polícia v Tornali začala v prípade trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. Páchateľovi hrozí v prípade dokázania viny kvôli vyššej škode trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Polícia objasnila nedávnu krádež bicykla, kradnúť mali mladí muži z Gemera
Polícia v Rimavskej Seči objasnila prípad nedávno ukradnutého bicykla značky Bianchi v hodnote viac ako 500 eur. Podľa policajnej hovorkyne v prípade obvinili dvoch mužov z obce Gemer, 27-ročného Csabu a 21-ročného Gabriela z prečinu krádeže formou spolupáchateľstva. Bicykel mal ukradnúť Csaba, ktorý bez povolenia vošiel cez oplotenie obývaného domu v obci Figa, kým jeho kamarát dával pozor. Potom podľa policajných informácií z miesta ušli aj s bicyklom. Polícia z Rimavskej Seči ich ale na druhý deň, 10. mája, vypátrala a zadržala. „Boli umiestnení v cele predbežného zadržania a bol spracovaný podnet na ukončenie veci v superrýchlom konaní,“ dodala Faltániová. Bicykel bol vrátený majiteľovi.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Maps google


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross