No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V priebehu mesiaca sa stalo v Ružinej už tretie nešťastie

23. augusta 2018 |  | |

Nešťastie naozaj nechodí po horách, ale po ľuďoch. V stredu, 22. augusta, okolo tretej poobede spozorovali ľudia na brehu vodnej nádrže Ružiná, že muž, ktorý sedel v malej vode, robí chaotické pohyby. Okamžite k nemu vybehli, pretože po chvíli bol tvárou ku dnu. Podľa svedkov mal starší muž sedieť vo vode a popíjať aj nejaké nápoje z malých sklenených fliaš.

„Nikdy by som nepovedal, že v takej malej vode sa môže niečo stať. Nedá sa povedať, či sa utopil, alebo či nemal nejaké iné zdravotné ťažkosti, lebo z ničoho nič sa začal chovať divne a potom už bol otočený tvárou ku dnu,“ povedal muž, ktorý sedel na brehu. Keď videli viac ľudí pri brehu Pavel a Lenka, ktorí práve vtedy išli zo stánku s občerstvením, ihneď bežali na pomoc. Pavel je profesionálny policajt a Lenka záchranárka. „Začali sme ho oživovať. Lenka mu dávala masáž srdca a ja umelé dýchanie, lenže ani po štvrťhodine, keď prišla sanitka nejavil známky života a nevedeli mu už pomôcť ani záchranári,“ povedal Pavel.

„Polícia v Lovinobani začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenie,“ uviedla pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Ako ďalej priblížila, utopeným je 61-ročný Vojtech z Divína, ktorý na priehradu prišiel na bicykli. Podľa hovorkyne lekárka na mieste cudzie zavinenie vylúčila a bola nariadená zdravotno-bezpečnostná pitva. „Presná príčina smrti bude známa po pitve,“ zakončila Faltániová.

Vodná nádrž Ružiná neďaleko Lučenca si v priebehu mesiaca už vyžiadala tretiu obeť. Pred zhruba mesiacom sa tam utopil iba 18-ročný muž, o pár dní neskôr sa vo vodnej nádrži utopila 72-ročná dôchodkyňa z Lučenca.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross