No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V prípade veľkého počtu ľudí si počkáte pred poštou. Obmedzenia prijala aj polícia

Slovenská pošta patrí k najväčším zamestnávateľom na Slovensku. V jej pobočkách sa denne stretáva niekoľko tisíc obyvateľov. S cieľom ochrániť zdravie a bezpečnosť zamestnancov ako aj zákazníkov na pobočkách a v teréne prijala Slovenská pošta niekoľko opatrení pred šíriacim sa vírusom.

Ľuďom odporúča vyhnúť sa návšteve pobočiek a ak je to možné, vybaviť potrebné záležitosti formou online služieb Slovenskej pošty, cez mobilnú aplikáciu Slovenskej pošty alebo počkať na upokojenie situácie. „Ak musia pobočku navštíviť, žiadame ich dodržiavať primeraný odstup nielen od ďalších čakajúcich zákazníkov, ale aj od našich zamestnancov, kde žiadame vybaviť vec rýchlo bez zdržania,“ povedala Eva Rovenská, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Článok pokračuje pod reklamou.Podľa jej slov poverení zamestnanci a pracovníci namieste sledujú vyťaženosť pobočiek a udržanie limitu počtu zákazníkov v priestoroch pošty. V prípade vysokej vyťaženosti pobočky Vás požiadajú počkať v jej priestore pred budovou pošty. Elektronický vyvolávací lístok si môžu zákazníci stiahnuť aj z mobilnej aplikácie Slovenskej pošty.

Priestory pobočiek sú častejšie čistené, dezinfikované a vetrané. „Bezpečnosť a zdravie zamestnancov ako aj zákazníkov sú našou základnou prioritou. Robíme všetko pre to, aby sme vytvorili bezpečné prostredie na pobočkách tak pre zamestnancov ako aj pre zákazníkov, a je potrebné, aby zamestnanci a zákazníci prijaté opatrenia pokojne a zodpovedne dodržiavali,“ uviedla Rovenská s tým, že situáciu podrobne sledujú a v prípade, že si to situácia vyžiada obmedzia otváracie hodiny, prípadne zatvoria pobočky, či iné prevádzkové priestory Slovenskej pošty, alebo pozastavia doručovanie v určitých lokalitách, o čom však budú verejnosť okamžite informovať.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu možného zvýšeného prenosu ochorení z človeka na človeka zamestnanci absolvovali pravidelné aj mimoriadne školenia o používaní osobných ochranných pracovných prostriedkov. Pre zamestnancov v teréne, napríklad doručovateľov, a na väčších pobočkách so zvýšeným počtom návštevníkov sú k dispozícii aj špeciálne antibakteriálne a dezinfekčné prípravky. „Všetky pracoviská Slovenskej pošty, kde sú otvorené priestory a zamestnanec je so zákazníkom v priamom kontakte, ako aj doručovatelia a kuriéri budú prioritne vybavené respirátormi, dezinfekčnými prostriedkami a ochrannými rukavicami,“ informovala hovorkyňa ďalej.

Obmedzenia v súvislosti s koronavírusom prijala aj polícia

„Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Rimavskej Sobote vyzýva občanov v súvislosti so šírením sa kvapôčkovej infekcie spôsobujúce ochorenie koronavírus, aby len v neodkladných – súrnych prípadoch navštevovali oddelenie bezpečnosti cestnej premávky a dopravných evidencií ODI OR PZ v Rimavskej Sobote, Kama centrum v Rimavskej Sobote a vysunuté pracovisko v Hnúšti – oddelenie dokladov. Ide hlavne o obmedzenie osobného kontaktu s pracovníkmi úradov. Od utorka, 10. marca, a počas najbližších dní budú preferovať písomnú komunikáciu. Ak je kontakt s pracovníkmi nevyhnutný, je potrebné urobiť všetky možné opatrenia (použiť rúška, zakryť si ústa a nos ak kašlete a kýchate). Ako ďalej informuje OR PZ Rimavská Sobota, na úrady nech chodia len tí, ktorých sa to týka a zároveň vyzývajú ľudí, aby dodržiavali vzdialenosť medzi ľuďmi jeden meter. "Ak sa niekto necíti dobre, nech radšej ostane doma!!! Týmto môžeme zabrániť šíreniu vírusov a iných infekcií!“

Zdroj: Rimava.sk, Pošta, Polícia


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross