No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rimavskosobotskom okrese zadržali ďalšie dve skupiny migrantov

ČÍŽ/RIEČKA – Včera (1. 12.) v noci neďaleko obce Číž hliadka Obvodného oddelenia PZ Rimavská Seč kontrolovala skupinu 11 mužov. Ich podozrenie sa potvrdilo, išlo o migrantov.

Muži hovorili cudzím štátnym jazykom a nevedeli preukázať svoju totožnosť žiadnym dokladom totožnosti. "Policajti osoby následne predviedli na Oddelenie cudzineckej polície PZ v Rimavskej Sobote. Prostredníctvom tlmočníka zistili, že sa jedná o štátnych príslušníkov Sýrie vo veku od 35 do 50 rokov a jednu maloletú osobu vo veku 14 rokov v sprievode svojho plnoletého brata," uviedla pre Rimava.sk Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia PZ.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej pokračovala, podľa zistených informácií prišli na územie Slovenska pešo z Maďarska, kam ich do blízkosti štátnej hranice doviezol neznámy vodič v dodávke. "Ich cieľom bolo dostať sa do niektorej zo západných krajín EÚ. Po vykonaní potrebných úkonov boli osobám vydané Rozhodnutia o zotrvaní na území SR," doplnila hovorkyňa.

Druhú skupinu migrantov zadržali včera (1. 12.) popoludní v obci Riečka. Hliadka Obvodného oddelenia PZ v Rimavskej Seči kontrolovala skupinu ôsmich mužov hovoriacich cudzím jazykom. "Ani títo muži nevedeli preukázať svoju totožnosť žiadnym dokladom totožnosti či iným dokladom, ktorý by ich oprávňoval zdržiavať sa na našom území," informovala Denisa Bárdyová.

Štátni príslušníci Sýrie mali od 22 do 40 rokov, jeden z nich mal 14 rokov. "Na územie Slovenska, podľa ich tvrdenia, prišli pešo z Maďarska, kam ich do blízkosti maďarsko-slovenskej štátnej hranice doviezol neznámy vodič. Aj títo muži smerovali do krajín západnej Európy. Policajti osoby predviedli na Oddelenie cudzineckej polície PZ v Banskej Bystrici, kde s nimi za pomoci tlmočníka vykonali úkony v zmysle zákona," uviedla hovorkyňa s tým, že policajti siedmim osobám vydali Rozhodnutia o zotrvaní na území SR.

"Maloletý cudzinec bol odovzdaný oddeleniu Sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately, Úradu práce sociálnych vecí a rodiny Rimavská Sobota," uzavrela hovorkyňa.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross