No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V tomto roku objasnili dva prípady zmiznutých áut, celkovo v kraji ich bolo takmer tridsať

ilustračné foto

Rimavskosobotská polícia v tomto roku objasnila dva prípady zmiznutých áut. Nejde však o klasické krádeže, ale len o neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla. „Klasickú krádež auta zatiaľ tento rok ani nemáme," povedal pre Rimava.sk okresný riaditeľ policajného zboru Rimavská Sobota Ivan Andrašovič. Ako ďalej uviedol, v jednom prípade, ktorý sa stal ešte začiatkom februára, auto Toyota Yaris zmizlo z parkoviska na Ulici L. Novomeského v Rimavskej Sobote. Jeho majiteľ v ňom zabudol kľúče, čo páchateľ využil. S autom sa však len povozil a nechal ho odparkované inde. „Prípad bol nahlásený pred polnocou a vyhlásené bolo preto pátranie. Auto na druhý deň našli, stotožnili aj páchateľa a vzniesli mu obvinenie," povedal Andrašovič a dodal, že v súčasnosti prebieha vyšetrovanie tohto prípadu.

Článok pokračuje pod reklamouDruhým prípadom je objasnené odcudzenie auta ešte z roku 2018, ktorý objasnili začiatkom tohto roku. Mladistvý mal bez súhlasu majiteľa viesť motorové vozidlo v obci Klenovec. Polícia uvedenú skutočnosť zistila pri vyšetrovaní inej dopravnej nehody. „Následným zisťovaním bolo preukázané, že mladý muž nie je majiteľom tohto vozidla a ďalšími úkonmi sa prišlo na to, že bola naplnená skutková podstata trestného činu," priblížil okresný policajný riaditeľ.

Úspešnosť objasnených prípadov v objasňovaní krádeží motorových vozidiel alebo neoprávneného používania motorových vozidiel im znižujú len prípady z roku 2017. Podľa Andrašoviča posledným neuzavretým prípadom je krádež osobného auta Škoda Octavia z areálu autobazáru v obci Bátka z júna 2017. Rozriešený je taktiež prípad auta VW Transporter, ktoré bolo odcudzené v R. Sobote rovnako pred tromi rokmi, v máji 2017. Polícia vtedy zverejnila kamerový záznam a aj takouto formou hľadala svedkov krádeže bielej dodávky Volkswagen Transporter. „Vyšetrovania v týchto prípadoch pokračujú ďalej," ubezpečil Andrašovič, ktorý k stopám smerujúcim z okresu Rimavská Sobota nechcel počas vyšetrovania viac konkretizovať.

Podľa štatistík celkovo v Banskobystrickom kraji od začiatku tohto roku do 7. mája zmizlo 27 áut. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej 20 prípadov bolo vypátraných.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross