No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ - FOTO/VIDEO: Vážna nehoda pri Čiernej lúke, zrazili sa dve autá a motorkár, ktorý preletel cez auto

Na ceste medzi Lučencom a Rimavskou Sobotou sa v miernom kopci a zákrute pri Čiernej lúke zrazili dve autá. Do jedného z nich narazil ešte motorkár. Premávka na ceste 1/16 je od približne 14-tej hodiny uzavretá. Záchranári do nemocnice previezli asi štyri osoby, jedna z nich by mala byť ťažko zranená. Autá Renault a Škoda Fabia s rimavskosobotskou poznávacou značkou sa zrazili zrejme blízko stredovej čiary, obidve odhodilo ku krajnici.

Privolaní hasiči museli osobu zo Škody Fabia kvôli zakliesneniu vystrihávať. Podľa vodičov z povolania čakajúcich na odstránenie nehody mali všetci veľké šťastie.

Správa bude doplnená.

Doplnené o 15:15 hod. o stanovisko RZP Falck
Na mieste nehody, kde sa zrazili dve osobné autá a motorkár, ktorý cez havarované autá preletel, zasahovali tri posádky Rýchlej zdravotnej pomoci. Ako ďalej uviedla Katarína Načiniaková zo skupiny Falck, nehoda si vyžiadala 5 zranených osôb, z toho jedna osoba (vodič jedného z áut) utrpela ťažké poranenia. Vodiča museli hasiči z vozidla vystrihávať. „Po ošetrení bol prevezený posádkou RLP Hnúšťa do nemocnice v Rimavskej Sobote. Ostatných štyroch pacientov s ľahkými poraneniami previezli posádky RZP Rimavská Sobota a RZP Veľký Blh rovnako do nemocnice v Rimavskej Sobote,“ informovala Načiniaková.

Doplnené o 16:50 hod.
Cesta bola po zadokumentovaní dopravnou políciou sprejazdnená 16:15, približne dve hodiny po nehode.

Doplnené 25. mája

Podľa vyjadrenia banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Fltániovej podľa doteraz vykonaného objasňovania vodič Škody Fabia pravdepodobne kvôli mikrospánku prešiel do protismeru kde sa zrazil s oprotiidúcim vozidom Renault. Najvážnejšie sa zranil práve vodič Fabie, ktorého hasiči museli spoza volantu vystrihávať. Ďalšie tri osoby sa pri nehode zranili ľahko. Do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross