No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Väzňovi za útek zo Sabovej hrozí päť rokov, už je v rukách slovenskej polície

policia-sudVäzeň, ktorý začiatkom novembra ušiel z otvoreného oddelenia Sabová pri Rimavskej Sobote do Maďarska, už je v rukách slovenskej polície. Rimava.sk o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Igorovi Horváthovi, ktorý si odpykávala 30-mesačný trest z prečinu usmrtenia z nedbanlivosti počas autonehody, hrozí za útek 1 až 5 rokov.

„K jeho prevzatiu došlo na Spoločnom kontaktnom pracovisku Čunovo – Rajka ešte vo štvrtok, 17. novembra. Následne ho bratislavský policajný pohotovostný útvar v spolupráci s národnou ústredňou Sirene eskortoval do Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave na základe zatýkacieho rozkazu príslušného súdu,“ uviedol pre Rimava.sk hovorca Prezídia.

Mladík z otvoreného oddelenia Sabová ušiel v utorok, 8. novembra, kedy bol na vyšetrení v diagnostickom centre v Rimavskej Sobote. „Po vyšetrení bol umiestnený na zadné sedadlo služobného motorového vozidla. Počkal, pokiaľ si sprevádzajúci strážnik sadol za volant a keď naštartoval motorové vozidlo, otvoril zadné dvere a so slovami „už sa nevrátim“, z vozidla vystúpil a unikol po Ulici Dobšinského v Rimavskej Sobote a stratil sa medzi bytovými domami,“ priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová a dodala, že v ten istý deň bol prenasledovaný muž v osobnom motorovom vozidle Audi A4 v maďarskom meste Ózd zadržaný. Ako ďalej doplnila, polícia ho obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia za čo mu hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov, pričom mu priťaží aj to, že šoféroval aj napriek zákazu.

Igor si svoj trest odpykáva za usmrtenie z nedbanlivosti počas autonehody v júli 2014, pri ktorej zomrela 35-ročná sestra Horváthovho otca. Okrem toho sa ťažko zranili štyria ľudia v obidvoch autách. Ako sa uvádza v rozsudku, Igor v tom čase ako vodič osobného auta Fiat Palio Weekend pri predbiehaní iného vozidla prešiel cez plnú čiaru do protismeru, kde sa zrazil s autom VW Golf.

Za tento skutok Okresný súd Zvolen Horvátha odsúdil na 30 mesiacov odňatia slobody nepodmienečne a uložil mu zákaz šoférovať na šesť rokov. Súd vtedy poukázal na to, že hoci mladík mal vodičské oprávnenie iba dva roky, spáchal šesť dopravných priestupkov. Voči tomuto rozsudku sa Horváth odvolal a požadoval podmienečný trest, z dôvodu, že sa chcel starať o rodinu a dve maloleté deti. Odvolávací senát Krajského súdu Banská Bystrica však jeho žiadosti nevyhovel a potvrdil rozsudok prvostupňového súdu.

V rozsudku figuruje aj informácia o ľahkej mentálnej retardácii obžalovaného, čo ho však podľa znalcov nezbavilo viny.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Pátranie po väzňovi z R. Soboty, ktorý ušiel ukončili. Hľadali ho aj v Maďarsku
DOPLNENÉ: Polícia kontroluje vstupy do mesta. Vyhlásili pátranie po väzňovi z R. Soboty


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross