No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vážnych nehôd vlani ubudlo. Pri jednej z nich u nebohého chodca zistili takmer tri promile, u vodiča marihuanu

Na cestách v okrese Rimavská Sobota došlo v priebehu minulého roka k takmer stovke dopravných nehôd. Podľa policajných štatistík medziročne klesol počet nehôd. „V okrese Rimavská Sobota sme v roku 2019 zaevidovali 97 dopravných nehôd čo je o 26 menej ako v roku 2018,“ priblížila pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Ako však zdôraznila, o život prišli tri osoby, vodič, chodec aj motorkár. Podľa jej slov je to však jeden ľudský život menej ako v roku 2018. Celkovo sa pri nehodách zranilo viac ako 700 osôb, z nich 19 ťažko.

Poslednou tragickou nehodou v okrese bol motorkár, ktorý v júni s ďalšími zahraničnými motorkármi prechádzali regiónom. Osudnou sa mu stala zákruta s betónovým múrom na začiatku obce Rimavské Brezovo. Išlo o 38-ročného vodiča zo zahraničia, občana Veľkej Británie. (V úseku už pred niekoľkými rokmi došlo k tragickej udalosti, mnoho rokov ju pripomínal kríž pripevnený na elektrickom stĺpe, pozn. red.)

Najtragickejším mesiacom však bol apríl. Na mokrej ceste v zákrutách pri Drienčanoch začiatkom apríla prišiel o život mladý, 22-ročný muž z Rimavskej Soboty. Vo nočných hodinách narazil do jedného zo stromov pri ceste. O pár dní neskôr, v podvečerných hodinách vyhasol život 45-ročného muža z Lehoty nad Rimavicou pod kolesami BMW. K tragickej nehode došlo na mokrej a rovnej ceste mimo obce.
Polícia túto tretiu nehodu naďalej vyšetruje. "Pri pitve v krvi chodca bolo zistené 2,91 promile alkoholu a u vodiča sa pri toxikologickom vyšetrení potvrdila marihuana," informovala Faltániová. Vodič bol podľa jej slov obvinený z prečinu usmrtenia.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross