No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Včelára okradli o viac ako pol tony medu, škodu počíta na tisíce

perex-vcelyVčelára okradli o viac ako 500 kilogramov agátového a kvetového medu, páchateľ sa však ulakomil aj na prázdne hliníkové nádoby. Ku krádeži došlo v noci z nedele na pondelok, 6. júna, v Buzitke časť Dóra. Polícia v Lučenci už začala v tejto veci trestné stíhanie zo zločinu krádeže. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

„Páchateľ odviazal lano na plachte nákladného priestoru vozidla V3S a cez takto vzniknutý otvor vošiel do vnútra,“ priblížila hovorkyňa, podľa ktorej páchateľ ukradol dve plastové nádoby s agátovým medom spolu 90 kilogramov. Ako ďalej uviedla, potom prešiel k miestnosti na spracovanie medu, umiestnenej na návese, do ktorej sa vlámal a z tejto ukradol plastovú nádobu s agátovým medom s hmotnosťou 45 kilogramov, 11 hliníkových nádob s kvetovým medom s celkovou hmotnosťou 385 kilogramov a 2 prázdne hliníkové nádoby.

Podľa Faltániovej poškodenému majiteľovi zo Smižian spôsobil krádežou a poškodením škodu odhadnutú na 3450 eur. Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Polícia SR


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross