No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Veľa vodičov pod vplyvom alkoholu „nenačapali“. Opitý vodič na Superb narazil do domu

Stovky vodičov skontrolovali policajné hliadky v uplynulých dňoch v okrese Rimavská Sobota. Autá zastavovali v priebehu dňa a aj vo večerných hodinách. Výsledky nepreukázali alkohol za volantom. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, najviac priestupkov sa týkalo prekročenia rýchlosti. V rozsiahlejšej, piatkovej večernej akcii bolo na cestách 17 policajných hliadok a viac ako 30 príslušníkov. Zo 66 zistených priestupkov bolo najviac, 42, za prekročenie rýchlosti.

Článok pokračuje pod reklamouDopravno-bezpečnostné akcie pritom vyplývajú podľa policajnej hovorkyne zo štatistík kraja, keď od začiatku mája chytili policajti približne stovku vodičov pod vplyvom alkoholu. Najviac z nich bolo v 19. týždni, kedy bolo až 52 alkoholov a až v 20-tich prípadoch išlo o viac ako jedno promile, čo sa berie ako trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Motorkár havaroval pri Rimavskom Brezove, vodič Škody Superb narazil do domu

Polícia v Banskobystrickom kraji aktuálne objasňuje tri nehody, pri jednej z nich bol preukázaný alkohol. Ide o nehodu v okrese Revúca, pri ktorej bol u vodiča preukázaný alkohol. Ide o 22-ročného muža na Škode Superb. „Vo večerných hodinách v sobotu v obci Sirk, čelne narazil do rodinného domu a do oporného múru vedľa domu,“ konštatovala policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Ako dodala, pri dokumentovaní nehody mu pri dychovej skúške namerali 1,85 promile alkoholu. Vodič sa pri nehode nezranil, ale jeho spolujazdec utrpel ľahké zranenia.

Počas víkendu došlo k nehode 44-ročného motorkára pri Rimavskom Brezove. Alkohol u neho zistený nebol, no príčinou nehody bola nesprávna jazda. „Pri predbiehaní osobného auta sa nestihol zaradiť a došlo k zrážke s prichádzajúcim vozidlom značky Peugeot,“ priblížila Mária Faltániová s tým, že vodič na Yamahe bol zo Stupavy a utrpel ľahké zranenia.

Viacerí vodiči, ktorých skontrolovali na cestách v okrese Rimavská Sobota sa zhodujú, že alkohol za volant nepatrí. Viac sa dozviete v reportáži TV JOJ.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross