No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Bývalého finančného poradcu súdia za podvod

Bývalý finančný poradca z Hnúšte, ktorý čelí obvineniu obzvlášť závažnému zločinu podvodu sa postavil pred sudcu. V priebehu päť a pol roka mal zneužiť dôveru a neznalosť svojich klientov a obrať ich o takmer 760-tisíc eur. Niektorí boli údajne ziskoví, no keď sa viacerí ľudia dožadovali svojich investícií, na polícii sa prihlásil sám ešte v januári. Odvtedy je 52-ročný Peter M. z Hnúšte je vo väzbe. Investície mali byť v rôznych výškach, pár tisíc ale napríklad aj 100 tisíc eur. Peniaze mu ľudia odovzdávali do ruky, alebo na jeho účet.
Ako pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, v postavení finančného poradcu si vytvoril fiktívne tlačivo zmluvy poisťovacej spoločnosti, kde pod zámienkou zhodnotenia finančných prostriedkov ponúkal neprimerane vysoké výnosy. "Hoci od začiatku si bol vedomý toho, že finančné prostriedky, ktoré mu fyzické osoby vyplatili nie sú určené na investovanie ani na zhodnocovanie, ale v skutočnosti sú určené na vyplácanie predchádzajúcich vkladateľov," konštatovala policajná hovorkyňa s tým, že vyšetrovanie bolo ukončené koncom augusta 2019 predložením návrhu na konanie o dohode o vine a treste dozorujúcemu prokurátorovi. Zo zákona je trestná sadzba za tento zločin 10 až 15 rokov.

Obvinený muž z Hnúšte pôsobil v okrese Rimavská Sobota, ako aj v iných okresoch v rámci Banskobystrického kraja, a to od konca júna roku 2013 do polovice januára 2019. Podľa polície svojím konaním spôsobil od približne 90-tich fyzických osôb vylákal finančné prostriedky v celkovej sume presahujúcej 761 tis. eur.

Vinu v októbri priznal, s navrhovaným trestom 10 rokov nepodmienečne ale nesúhlasil. Na Okresnom súde Rimavská Sobota sa v uplynulých dňoch začalo hlavné pojednávanie. Obviený ale odmieta, že by spôsobil škodu až v takej výške. K 30-tim skutkom sa priznal, 61 je podľa neho sporných. Viac sa dozviete v reportáži TV JOJ.

Zdroj: Rimava.sk, TV JOJ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross