No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ FOTO/VIDEO: Na letisku v Boľkovciach horelo. Škodu odhadli na 150 tisíc eur

bolkovce-00Na letisku v Boľkovciach medzi Lučencom a Rimavskou Sobotou horel hangár. Pri rozsiahlom požiari hangáru a športových lietadiel, ktoré sa v ňom nachádzali zasahovalo viacero Hasičských a záchranných jednotiek z okolia. Požiar bol ohlásený včera, približne o šiestej hodine večer, lokalizovaný bol v priebehu niekoľkých desiatok minút.

Na mieste bola aj polícia, v prípade bolo začaté trestné stíhanie pre zločin poškodzovania cudzej veci. Ako ďalej pre Rimava.sk spomenula banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, horieť začalo z doposiaľ nezistených príčin v prístrešku pre lietadlá, ktorý patrí spoločnosti z Hrachova v okrese Rimavská Sobota. Okrem dvoch lietadiel poľa polície boli poškodené aj krídla lietadiel v okolí. „Nie je vylúčené, že k požiaru došlo cudzím zavinením,“ dodala Faltániová, podľa ktorej bola škoda odhadnutá na 150 tis. eur.

Doplnené 4.9.2015 o 11:05

V hangári zhoreli dve lietadlá

Ako Rimava.sk informoval krajský hovorca hasičov Erik Piater na miesto udalosti boli vyslaní šiesti hasiči z Hasičskej stanice v Lučenci. „Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že v hangári horia dve športové lietadlá a požiar ohrozuje ďalšie lietadlo a tri uskladnené vetrone,“ priblížil hovorca a dodal, že hasičom sa požiar podarilo lokalizovať v krátkom čase a nedošlo k jeho rozšíreniu na celú plochu hangáru.

Podľa jeho slov hasiči zasahovali pri likvidácii požiaru s použitím dýchacích prístrojov. „Pri požiari utrpela zranenie jedna osoba, ktorá bola prevezená na ošetrenie do nemocničného zariadenia,“ poznamenal Piater, podľa ktorého príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania expertíznou skupinou Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici.

 

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: KR PZ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross