No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Nehodové úseky pri Fige a Ružovej osade si vyžiadali dve vážne nehody a ľudský život

Pravdepodobne mokrá vozovka v nehodových úsekoch štátnej cesty I/50 si včera popoludní a podvečer vyžiadala dve vážne dopravné nehody. Pri jednej z nich prišiel o život 30-ročný vodič osobného motorového vozidla VW Polo zo Sobraniec. Ako pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, vodič utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. „Pri prechádzaní tiahlou ľavotočivou zákrutou neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam,“ povedala Faltániová. Ako doplnila, vodič na mokrej ceste medzi obcami Bátka a Figa prešiel do protismeru, kde čelne narazil do prednej časti nákladného motorového vozidla Mercedes  Actros s prívesom, ktoré viedol 52-ročný vodič z okresu Košice.

Po náraze nákladné motorové vozidlo zišlo do priekopy a VW Polo odhodilo, otočilo okolo vlastnej osi a narazilo do strednej časti prívesu, kde zostalo stáť. „Alkohol u nebohého vodiča bude zisťovaný pri pitve, u vodiča Mercedesu alkohol zistený nebol,“ dodala policajná hovorkyňa. Na vozidlách vznikla škoda odhadnutá na 13-tisíc eur. Do vyšetrovania bol podľa hovorkyne pribratý aj znalec z odboru dopravy. „Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ podotkla.

Rimavskosoboťan na Fábii narazil do dvoch oprotiidúcich áut, utrpel ťažké zranenia

Polícia v Rimavskej Sobote objasňuje aj dopravnú nehodu, ktorá sa stala včera, krátko po siedmej hodine na ceste 1/50 v časti Ružová osada. „Podľa vykonaného objasňovania 67-ročný vodič osobného motorového vozidla  Škoda Fabia z Rimavskej Soboty, viedol vozidlo v smere od Lučenca na Ožďany,“ hovorí Faltániová, podľa ktorej muž pri prejazde pravotočivou zákrutou už v rovnom úseku na mokrej ceste  neprispôsobil svoje správanie stavu cesty a svojim schopnostiam. „S vozidlom prešiel do protismeru, kde sa čelne ľavou prednou časťou vozidla zrazil s oproti idúcimi osobnými motorovými vozidlami Volvo (39-ročná vodička z Prešova) a Opel Astra (20-ročný vodič z Košíc),“ objasnila policajná hovorkyňa. Ako doplnila, po náraze vozidlo Opel odhodilo do priekopy v smere jazdy. Pri dopravnej nehode sa podľa Faltániovej vodič Fabie zranil ťažko, jeho 63-ročná spolujazdkyňa utrpela ľahké zranenie. Ľahko sa zranil aj vodič vozidla Opel a taktiež aj jeho 44-ročná spolujazdkyňa. U vodičov Opela a Volva alkohol zistený nebol, vodičovi Fabie bola na zistenie alkoholu odobratá krv. Škoda na vozidlách je odhadnutá na 6-tisíc eur.

Zdroj: Rimava.sk

.

.

.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross