No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Policajti zasahovali pri bitke aj pri dievčati s prerezanými žilami

15. apríla 2013 | |  | | |

V piatok večer boli policajti privolaní ku bitke opitých mužov aj ku dievčaťu s prerezanými žilami pri Kauflande v Rimavskej Sobote. Obidve udalosti zaznamenal mestský kamerový systém, ktorý napomáha objasňovaniu udalostí, priestupkov a trestných činov. Ako pre Rimava.sk uviedol náčelník mestskej polície Peter Berecz, obidve udalosti spozoroval operačný pracovník chránenej dielne, ktorý okamžite volal hliadky mestskej ako aj štátnu políciu.

K roztržke opitých mužov pri večierke pri pošte došlo pred jedenástou hodinou večer. „Po príchode na miesto už roztržka nepokračovala, ale dochádzalo k slovnému napádaniu. Hliadky sa svojim konaním snažili zabrániť ďalšiemu napádaniu,“ informoval Berecz a dodal, že jedného zo zúčastnených musela ošetriť privolaná RZP. „Nakoniec ho zobrali do nemocnice na ošetrenie,“ uviedol a  dodal, že hlavnými aktérmi bitky mal byť Ady Ž. (rok narodenia 1964) a 35-ročný Rastislav. Podľa Berecza prípad zatiaľ preverujú ako priestupok voči občianskemu spolunažívaniu, nikto z účastníkov bitky zatiaľ oznámenie v tejto veci nepodal.

Približne v tom istom čase nastal rozruch aj na Námestí Š. M. Daxnera, kde si mladá žena podľa náčelníka mestskej polície spôsobila zranenie ruky a takmer vykrvácala. Prípad rieši štátna polícia. Ako pre Rimava.sk povedala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, išlo o 18-ročnú Nikoletu z Nižnej Pokoradze, ktorá rozbila sklo na vchodových dverách bytového domu a prerezala si žily. Policajti z obvodného oddelenia aj pohotovostná motorizovaná jednotka z Jesenského dievčaťu poskytli prvú pomoc a odviezli ju do nemocnice, čím jej zachránili život. Polícia v tejto veci prijala oznámenie zo spoločenstva vlastníkov bytov kvôli poškodenému sklu, prípad riešia ako priestupok voči majetku. Mladá dievčina je podľa našich informácií stále hospitalizovaná v nemocnici, je stabilizovaná a čaká ju operácia v Banskej Bystrici. Podľa prvotných informácií polície by mal byť za skutkom nevydarený vzťah.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=E5PAm54mWsI" width="600" height="388"]

[nggallery id=967]


Zdroj: Rimava.sk

 

 

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross