No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO/ŠIRKOVCE: V prípade mŕtvoly v Rakúsku polícia zadržala v regióne ďalšieho podozrivého

V prípade vraždy Jána S., ktorého telo našli na skládke v rakúskom Gratzi, sú podozriví ďalší dvaja Slováci. Obaja sú zadržaní. Jedného z nich slovenská polícia začiatkom tohto týždňa vypátrala a zadržala v obci Širkovce v okrese Rimavská Sobota. Ako ďalej Rimava.sk informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, ide o 17-ročného Jónása B.

Podľa jeho slov sa ich českým kolegom podarilo vypátrať i 54-ročného Ondreja B., ktorého zadržali ešte v piatok, 26. mája, na území Českej republiky. „Pôvodne rakúska polícia podozrievala z vraždy len Jozef I. (54) a Vladimíru K. (40). Telo zavraždeného Jána S. bolo nájdené v marci tohto roku na skládke v rakúskom Grazi. Smrť mu spôsobila rana na hrdle. Páchateľ použil na útok tupý predmet. Podozriví, ako aj zavraždený prespávali vo Viedni, v stane ukrytom v kríkoch,“ priblížil hovorca. Ako spomenul, rakúska polícia Jozefa s Vladimírou obvinila z vraždy, no nepodarilo sa im ich zadržať.

Rakúske justičné orgány preto vydali na hľadaných európsky zatykač a vyhlásili po nich medzinárodné pátranie. Rakúska polícia mala podľa Slivku indíciu, že sa zdržujú na území Slovenska, obrátila sa preto o pomoc na slovenskú políciu. „Prostredníctvom európskej siete pátracích tímov ENFAST v apríli požiadala o ich zadržanie prezidiálnych cieľových pátračov.

Tým sa v priebehu niekoľkých dní podarilo osoby na území Slovenskej republiky vypátrať,“ ozrejmil. Ako zároveň doplnil, zistili že sa zdržujú v obci Širkovce a v spolupráci s banskobystrickým pohotovostným policajným útvarom pripravili akciu, počas ktorej koncom apríla podozrivých zadržali. Predviedli ich na Krajskú prokuratúru v Banskej Bystrici, odkiaľ putovali do väzby.

Zdroj: Rimava.sk


Súvisiaci článok
VIDEO: V Širkovciach zadržali dvoch Slovákov obvinených z vraždy v Rakúsku


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross