No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Vodič Fábie zomrel pod kolesami nákladného vlaku

9. decembra 2008 | |  | | |

Po zrážke s nákladným vlakom dnes krátko pred desiatou hodinou zomrel 30-ročný vodič Škody Fábia Combi. Bol ním Jaroslav R. z Trebeľoviec z okresu Lučenec, ktorý prechádzal cez železničné priecestie v smere od Blhoviec na Hajnáčku.

„K stretu vozidla s vlakom došlo na priecestí chránenom závorami aj svetelnou signalizáciou,“ povedala pre Rimava.sk hovorkyňa ŽSR vo Zvolene Jarmila Vargová. Podľa jej slov vodič bol na mieste mŕtvy. Auto bolo z ľavej prednej časti zachytené prechádzajúcim nákladným vlakom, ktorým bolo následne tlačené na vzdialenosť približne 300 metrov.

Podľa slov rušňovodiča šofér Škody Fábia išiel pomerne rýchlo a nejavil známky brzdenia ani na výstražné trúbenie. Zatiahol záchrannú brzdu, ale zrážke zabrániť nedokázal. Vlak prevážal 1600 ton uhlia zo Zvolena do Lenártoviec.

Na mieste zasahovali hasiči, ktorí použili vyprosťovacie zariadenie. „Zdemolované auto sme museli pripevniť o koľajnice, aby lokomotíva mohla nacúvať,“ popísal pre Rimava.sk veliteľ zásahu HaZZ Rimavská Sobota Miroslav Kraus, ako sa dostali k zakliesnenému telu vodiča.

Podľa vyjadrenia Vargovej, príčina a okolnosti vzniku dopravnej nehody sú momentálne v štádiu šetrenia. Doprava na železničnej trati bola na niekoľko hodín zastavená. Vec na mieste prevzal Okresný dopravný inšpektorát OR PZ v Rimavskej Sobote.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/nehodablhovce.flv /]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross