No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodič pod vplyvom drog spôsobil vážnu nehodu

Zdroj: Rimava,sk

VEĽKÁ VES – Vážna nehoda sa stala v sobotu (11. mája) v obci Veľká Ves, okres Poltár. Osobný automobil podľa našich informácií vo veľkej rýchlosti vošiel do priekopy. Príčinou mohli byť drogy.

Mladý muž jazdil zrejme prirýchlo, na mieste, na ktorom už mal spomaľovať, len pár metrov pri vjazde do obce, prešiel do protismeru, tam vošiel do priekopy a auto sa pravdepodobne niekoľkokrát prevrátilo. Svedkovia nehody hovorili o piskote pneumatík, buchote a kriku.

20-ročná spolujazdkyňa z auta počas nehody vypadla a v ohrození života ju letecky previezli do nemocnice. Šoféroval o rok starší Adrián, ktorý nebol držiteľom vodičského preukazu, ako uvádza TV Joj.

Článok pokračuje pod reklamou


Prvú pomoc mladej žene poskytli okoloidúci vodiči, potom sa jej ujali zdravotníci a pomáhali aj hasiči. Veliteľ zásahu hasičskej stanice Poltár pre TV Joj uviedol: „Hasičské družstvo vykonalo pomocné práce pri ošetrení a naložení pacientky do vozidla RZP.“

Zuzana Hopkjaková, hovorkyňa ATE Poprad pre Tv Joj ďalej informovala: „Spolujazdkyňa bola letecky prevezená do rúk trauma-tímu fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.“ 

Vážne sa zranil aj 21 ročný vodič, po nehode bol pravdepodobne v šoku. Následne ho odviezli s podozrením na otras mozgu do nemocnice v Lučenci. Policajti nehodu vyšetrujú ako ublíženie na zdraví.

Vodič, ktorý nie je držiteľom vodičského preukazu, nebol pod vplyvom alkoholu, ale predbežné výsledky z vyšetrenia moču potvrdili prítomnosť drog, konkrétne boli zistené látky ako amfetamín, metamfetamín, tetrahydrocannabinol a extáza,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica Petra Kováčiková.

Podozrivé látky našli policajti aj v aute, ďalej ich budú skúmať experti.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross