No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodiča, ktorý zaútočil na policajtov, budú stíhať väzobne

sud-vazba-februarVodiča, ktorý sa na Košickej ceste v Rimavskej Sobote nechcel podrobiť dychovej skúške a zaútočil na policajtov, budú stíhať väzobne. Rozhodol o tom včera sudca Okresného súdu Rimavská Sobota. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa Krajského súdu Adriána Vašková. Dôvodom je podľa nej takzvaná úteková a preventívna väzba. „Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený voči nemu podal sťažnosť,“ dodala Vašková.

U muža polícia našla zakázané látky, okrem toho sa nechcel podrobiť dychovej skúške a zaútočil na hliadku. Podľa polície bolo 29-ročnému Tomášovi P. z okresu Rimavská Sobota (Stará Bašta) vznesené obvinenie nielen zo zločinu útoku na verejného činiteľa, ale aj zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Pohotovostná motorizovaná hliadka spozorovala neprimerané správanie vodiča na čerpacej stanici, neskôr ho zastavila a vyzvala na podrobenie sa dychovej skúšky, tú však odmietol. Keď ho podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej chceli predviesť na policajnú stanicu, počas osobnej prehliadky na nich muž zaútočil a fyzicky ich napadol. Policajti utrpeli otras mozgu a aj s vodičom skončili na ošetrení v nemocnici. „Páchateľ členom policajnej hliadky spôsobil zranenia s dobou liečenia do 10 dní,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross