No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodiči neváhali sadnúť za volant ani s viac ako tromi promile. Policajti chystajú ďalšie kontroly

policia-malohontska2Policajná kontrola v uplynulých dňoch odhalila ďalších vodičov, ktorí si za volant sadli pod vplyvom alkoholu. Našli sa medzi nimi aj „preborníci“ s viac ako tromi promile. Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, z kontrolovaných vodičov najviac nafúkala 30-ročná vodička v obci Holiša v okrese Lučenec na osobnom motorovom vozidle BMW. Hliadkou bola zastavená v sobotu, 10. decembra o 00:05 hodine, namerali jej 3,17 promile. „Pri dychovej skúške jej namerali 1,52 miligramu alkoholu,“ priblížila hovorkyňa. V prípade polícia začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. „Vodičke bude v krátkom čase vznesené obvinenie,“ zdôraznila Faltániová.

Okrem nej polícia obvinila aj ďalších 9 vodičov. „Z 10 vodičov 8 nafúkali viac ako jedno promile. Z toho štyria vodiči nafúkali viac ako tri promile a dvaja vodiči jazdili v zákaze činnosti,“ zdôraznila policajná hovorkyňa. Ešte v ten deň bol v Gemerskej Vsi zastavený vodič na vozidle Peugeot. Krátko pred polnocou mu pri dychovej skúške namerali 0,84 miligramu alkoholu, čo je 1,75 promile.
Počas osobitnej kontroly v piatok, sobotu a v nedeľu v rôznych časoch v okresoch Brezno, Zvolen a Lučenec policajti zistili 269 priestupkov, takmer polovica bola za rýchlosť. Alkohol bol zistený aj u 6 cyklistov. Polícia chystá ďalšiu osobitnú kontrolu v Banskobystrickom kraji. V okresoch Rimavská Sobota a Veľký Krtíš to bude už zajtra, v utorok, 13. decembra.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross