No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodiči spomaľte na zimných cestách, avizuje polícia

cesta-snehDoprava je v dnešnej dobe neodmysliteľnou súčasťou života každého z nás. Má množstvo pozitívnych stránok, no bohužiaľ so sebou niekedy prináša aj veľmi nepríjemné situácie, ktorými sú dopravné nehody. Predovšetkým však tie so smutným koncom. Preto polícia žiada vodičov, aby v najmä týchto mesiacoch zvýšili svoju opatrnosť a na cestách spomalili.

Najvážnejšou dopravnou nehodou v od začiatku roka bola nedávna tragická udalosť, pri ktorej vyhasol život len 17-ročného mladíka. Viac sa dočítate v článku : Za volant sadol bez vodičáku, šmyk sa mu stal osudným. Rozbité a zasnežené auto si nevšimlo viacero vodičov
„Charakteristické pre súčasné ročné obdobie sú nepriaznivé poveternostné podmienky a náhle poveternostné zmeny,“ uviedla pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Ako poznamenala spolu so zimným obdobím totiž prichádzajú aj nešťastia na cestách, ktorým by sa v mnohých prípadoch dalo predísť práve opatrnou a zodpovednejšou jazdou vodičov.

Podľa jej slov príčinou nehôd veľakrát nebýva len nedostatočná technická vybavenosť vozidla, ale pod túto sa mnohokrát podpíše nezodpovedný vodič. „Jeden z najdôležitejších predpokladov bezpečnej jazdy v zime je teda zodpovedný, pokojný, odpočinutý a psychicky vyrovnaný vodič. Samozrejme v neposlednom rade je to vozidlo, ktoré má byť dôsledne pripravené na jazdu po zimných cestách, na ktorých sa môže v tomto období na viacerých miestach vytvárať poľadovica,“ podotkla. Ako zároveň spomenula, vodiči by sa mali preto snažiť jazdiť plynulo a predvídavo, aby nemuseli robiť prudké zmeny v rýchlosti či smere jazdy, pretože aj takýmto spôsobom sa dá zabrániť tomu, aby sa vozidlo dostalo do šmyku.

Mnohí vodiči sa podľa hovorkyne na ceste správajú tak, akoby si ani nevšimli, že prišli zimné mesiace a akoby si dostatočne neuvedomovali, že cesty v tomto ročnom období sú skutočne zradné. „Touto cestou chceme vodičov vyzvať k zvýšenej opatrnosti na cestách, aby svoje správanie prispôsobili poveternostným podmienkam, a to najmä v zhoršenej viditeľnosti, a tiež aby dôsledne rešpektovali pravidlá cestnej premávky,“ avizuje Petrovičová a dodáva, že častými príčinami vzniku dopravných nehôd je mnohokrát práve neprimeraná rýchlosť jazdy, neprispôsobenie rýchlosti jazdy zmeneným poveternostným podmienkam a tiež nevenovanie sa plne vedeniu vozidla.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross