No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodiči, zvýšte pozornosť! Dnes deti nastupujú do škôl

Dnes začína nový školský rok 2021/2022. Všetci školáci a škôlkari dnes nastupujú do svojich škôl. Preto Polícia Slovenskej republiky apeluje na vodičov, aby zvýšili pozornosť hlavne pred priechodmi pre chodcov.

"Po dlhšom čase nastáva väčší presun obyvateľov, ktorý sa prejavuje najmä zvýšeným počtom osobných automobilov na cestách, cestujúcich v diaľkových, prímestských spojoch autobusovej a železničnej dopravy, ako aj  cestujúcich mestskej hromadnej dopravy. Detí a mládeže bude postupne pribúdať na priechodoch pre chodcov, zastávkach, chodníkoch a iných verejných priestranstvách," napísala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnila, policajti zvýšia hliadky na celom Slovensku, aby zabezpečili bezpečnosť školákov v okolí škôl a priľahlých uliciach. "Dohliadnu aj na plynulosť cestnej premávky, ktorú budú v prípade potreby riadiť a usmerňovať. Cieľom je zabezpečiť všetkým účastníkom cestnej premávky potrebnú bezpečnosť," vysvetlila.

Bárdyová ďalej apeluje aj na rodičov, aby vysvetlili svojim deťom základné pravidlá správania v cestnej premávke a rovnako aj niekoľko dôležitých dopravných značiek. "Vodiči sa musia snažiť najmä predvídať a taktiež sledovať situáciu hlavne v okolí zastávok, škôl a nákupných centier, kde je zvýšený pohyb chodcov, detí i starších ľudí. Vodičom odporúčame v blízkosti priechodov pre chodcov znížiť rýchlosť. Chodci tým získajú  dosť času, aby dokončili prechádzanie," uzavrela Bárdyová s tým, že od začiatku roka do 28. augusta sa stalo 7 489 dopravných nehôd, pri ktorých zomrelo 129 ľudí.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross