No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodička nevybrala zákrutu a skončila s autom v priekope, jej spolujazdec sa zranil

Zdroj: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

RIMAVSKÁ SOBOTA – V uplynulých dňoch boli záchranné zložky privolané k nehode auta na Cukrovarskej ulici v Rimavskej Sobote. Vodička auta v nočných hodinách neprispôsobila jazdu svojim šoférskym schopnostiam a stave vozovky. Prešla do protismeru a skončila na streche, jej spolujazdec sa zranil.

"Na križovatke, pri prejazde ľavotočivou zákrutou, neprispôsobila rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky. S vozidlom dostala šmyk, pričom sa stalo neovládateľným, následne prešlo cez protismernú časť vozovky až do pravej priekopy, kde sa prevrátilo na strechu a ostalo prednou časťou v priekope a zadná časť sa oprela o pletivový plot, ktorý poškodilo," uviedla pre Rimava.sk krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová a dodala, že vozidlo netvorilo prekážku v cestnej premávke a bolo z miesta odtiahnuté odťahovou službou.


V aute sa pri nehode zranil 18-ročný spolujazdec, ktorý utrpel zranenia tváre, z ktorých sa bude liečiť niekoľko týždňov. Pri dychovej skúške alkohol u vodičky zistený nebol.

Polícia v Rimavskej Sobote začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross