No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Vražda v Rimavských Janovciach, zabili Júliusa Nôtu

V Rimavských Janovciach sa včera, v popoludňajších hodinách stala obzvlášť závažná vražda, pri ktorej o život prišiel 37-ročný Július Nôta z Rimavských Janoviec. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, doposiaľ neznámy páchateľ na miestnej komunikácii vedúcej k čističke odpadových vôd v obci zaútočil pravdepodobne nožom. „Spôsobil mu v prednej dolnej časti bodno-reznú ranu, ktorá prebieha takmer priečne cez oblasť krku, čím spôsobil poškodenému smrť,“ povedala pre Rimava.sk Faltániová, podľa ktorej nebohý Július N. sa so zraneným krkom premiestnil približne 40 metrov na vedľajšiu lúku, kde spadol na zem.

Podľa Faltániovej svedkom udalosti bol náhodne okoloidúci muž, ktorý to oznámil na linku 112, odkiaľ bola vyslaná záchranná služba. „Podľa súdneho znalca z odboru súdneho lekárstva, ktorý bol privolaný na miesto, bezprostrednou príčinou smrti bolo bodno-rezné poranenie krku spojené s krvácaním a poranením vnútorných orgánov krku,“ konštatovala.

„Za tento závažný zločin vraždy hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov,“ povedala Faltániová a dodala, že v prípade bola nariadená súdna pitva, polícia prípad stále vyšetruje a preveruje všetky okolnosti, ktoré s týmto prípadom súvisia.

Július Nôta bol odchovancom rimavskosobotského futbalu, počas svojej aktívnej kariéry úspešne pôsobil aj v Maďarsku. V súčasnosti bol asistent trénera prvoligového mužstva MFK Rimavská Sobota a zároveň trénerom brankárov v klube.

„Stala sa strašná tragédia, ktorá sa doniesla do radov športovcov a všetkých nás, čo sme ho poznali,“ boli prvé reakcie generálneho manažéra MFK Jána Oštroma, ktorý nebohého Júliusa N. naposledy videl včera, približne o 15.45 hod., na štadióne v Rimavskej Sobote, kde trénoval brankárov.

„Človek by ani vo sne neveril, že o hodinu dostanem správu, že Julko už nie je medzi nami. Je to veľká strata po každej stránke,“ spomína Oštrom, podľa ktorého ako človek, otec, rodič, športovec patril medzi vzory. „Bol to človek príkladov,“ dodal pre Rimava.sk.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/Nota_0001-1.flv /]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross