No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vyšetrovanie nehody, pri ktorej v lete zahynula školáčka, ukončené

V utorok, 17.marca, prokurátor Okresnej prokuratúry v Rimavskej Sobote podal na Okresný súd v Rimavskej Sobote obžalobu na obvineného Andreja B. z Rimavskej Soboty pre prečin usmrtenia a prečin neposkytnutia pomoci. Rimava.sk informoval hovorca Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Rastislav Remeta. Ako dodal, bližšie informácie o tom kedy bude termín predbežného prejednania obžaloby ani hlavné pojednávanie ešte nie sú známe.

Rimavskosoboťan v auguste minulého roka na Školskej ulici vo večerných hodinách nedal prednosť 13-ročnej chodkyni z Čerenčian. Podľa slov banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej školáčka prechádzala z pravej strany cesty na ľavú v pravom jazdnom pruhu na priechode pre chodcov. “Dvadsaťštyriročný vodič pravou prednou časťou vozidla značky Opel Astra narazil do chodkyne, ktorá v dôsledku zrážky spadla hlavou na čelné sklo vozidla a následne bola odhodená na cestu do pravého jazdného pruhu,” ozrejmila Faltániová. Chodkyňa utrpela ťažké zranenia, ktorým v nemocnici v Banskej Bystrici šesť dní po nehode podľahla.

“Vodič po nehode na mieste nezastavil a zranenej chodkyni neposkytol potrebnú pomoc,” zdôraznila Faltániová a dodala, že vyšetrovanie prípadu bolo 25. februára tohto roku ukončené návrhom na podanie obžaloby. Obvinený Andrej B. je stíhaný na slobode a za tento trestný čin mu hrozí trest odňatia slobody až na 5 rokov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross