No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z areálu vodnej elektrárne sa ulakomil aj na drevený stĺp s kamerami

Na stavenisku vodnej elektrárne v katastri obce Včelince mali nevítanú návštevu. Doposiaľ neznámy páchateľ sa v dobe od 25. mája do utorka, 29. mája vlámal do kovového kontajnera využívaného ako sklad, odkiaľ zobral zrejme všetko, čo mu prišlo pod ruku. Polícia v Rimavskej Seči tento prípad vyšetruje ako prečin krádeže. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Podľa jej slov páchateľ poškodil zámok na dverách kovového kontajnera, odkiaľ následne ukradol trafozváračku. „Následne sa presunul von medzi sklad a obytný príves, odkiaľ odcudzil 5 kusov karirohoží, 12 kusov pozinkovaných plechov, 1 meter kubického stavebného reziva a 100 metrov samonosného štvoržilového hliníkového kábla, ktorý bol natočený na kovovej cievke,“ priblížila hovorkyňa a dodala, že páchateľ potom vyšiel na kovový kontajner, kde odcudzil plastovú nádrž na vodu o objeme 1000 litrov a dve kamery.

„Z areálu vodnej elektrárne ukradol aj drevený stĺp s dvomi kamerami. Pre spoločnosť z Bratislavy spôsobil škodu poškodením vo výške 10 eur a krádežou škodu vo výške 1480 eur,“ uzavrela Kováčiková.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross