No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z pivnice im zmizla lyžiarska výstroj za viac ako dvetisíc eur, pomôžte pri vyšetrovaní

19. marca 2019 |  | | |

Polícia v Banskobystrickom kraji vo februári avizovala zvýšené množstvo vlámaní do pivníc a pivničných priestorov. Ako vtedy uviedla, pneumatiky, bicykel či lyžiarska výstroj nie je v týchto priestoroch pred páchateľmi v bezpečí. O tom sa už presvedčil aj majiteľ lyžiarskej výstroje v hodnote viac ako 2 tis. eur v jednom z bytových domov v Revúcej. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Podľa jej slov vyšetrovateľ v Revúcej už začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody. Ako priblížila, doposiaľ neznámy páchateľ sa v dobe od 11. marca do 14. marca, vlámal do pivnice bytového domu na ulici Vladimíra Clementisa v Revúcej. „Z pivnice ukradol 2 páry lyžiarok značky Scarpa čierno - zelenej farby a oranžovo - zelenej farby a 2 páry lyží značky Atomic červeno - bordovej farby a značky Hagen zeleno - bielej farby aj s viazaním,“ ozrejmila a dodala, že poškodeným majiteľom krádežou vznikla škoda odhadnutá na viac ako 2300 eur.

Nie je vylúčené, že ukradnuté lyže a lyžiarky bude chcieť páchateľ predať. „V prípade, že Vám niekto ponúkne na predaj lyže a lyžiarky uvedených značiek, ktoré sú na fotografiách, oznámte to polícii. Ak by si ich niekto kúpil a vedel by, že boli ukradnuté, dopustil by sa trestného činu,“ uviedla hovorkyňa.

Polícia žiada občanov, aby im pomohli pri vyšetrovaní tejto krádeže a akékoľvek informácie, ktoré by viedli k vypátraniu ukradnutých vecí a k popisu páchateľa, môžu oznámiť na linku tiesňového volania č. 158, osobne na ktoromkoľvek útvare PZ, alebo prostredníctvom facebookovej stránky Policajného zboru.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: KR PZ Banská Bystrica


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross