No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z požiaru v predajni odevov vinia ženu. Predavačku!

poziar-predajne-revucaZa požiarom, ktorý vlani v lete vypukol v predajni odevov na Jilemnického ulici v Revúcej, by podľa polície mala byť žena, predavačka. Ako pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, obvinenie zo zločinu všeobecného ohrozenia bolo vznesené 38-ročnej žene z Revúcej.

K udalosti došlo ešte vlani, 12. augusta. Výbuch a následný požiar bol na linku tiesňového volania nahlásený krátko pred pol deviatou ráno. Ako vtedy Rimava.sk informovala, na mieste zasahovali revúcki hasiči. V čase vzniku požiaru sa v predajni nachádzala predavačka, ktorá sa nadýchala splodín horenia a hospitalizovali ju v nemocnici. Škoda, ktorá vznikla spoločnosti z Lubeníka, bola vyčíslená na približne 150 tisíc eur. Vzhľadom na výšku škody sa príčinami vzniku požiaru zaoberala expertízna skupina z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Tá potvrdila, že išlo o úmyselné konanie. Pre Rimava.sk to dnes uviedol Erik Piater z krajského riaditeľstva HaZZ.

Za zločin všeobecného ohrozenia hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Podľa prvotných neoficiálnych informácií, ktoré boli medializované, mal požiar spôsobiť neznámy muž, ktorý údajne udrel predavačku a do predajne vhodil zápalnú fľašu.

poziar-predajne-revuca

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross