No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za nelegálnu poľovačku na kanca majú na krku obvinenie

perex_policiaZa nelegálnu poľovačku na približne stokilového diviaka si traja muži od polície odniesli obvinenie. Muži sú obvinení z prečinu pytliactva spáchaného formou spolupáchateľstva. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Andrey Petrovičovej ide o mužov z Lučenca, a to o 28-ročného Michala, 29-ročného Lászla a 35-ročného Jána.

Ako ďalej hovorkyňa priblížila, v stredu, 20. apríla okolo 22:30 hod. v osade Prieloh, v katastri obce Dolná Strehová, obvinení muži po predchádzajúcej vzájomnej dohode spoločne neoprávnene zasiahli do výkonu práva poľovníctva tým, že bez povolenia ulovili diviaka. „Išlo o kanca vo veku okolo troch rokov, ktorý vážil približne 100 kilogramov,“ uviedla Petrovičová a dodala, že obvinený Ján, ktorý je držiteľom zbrojného preukazu, strieľal zo zadného sedadla odstaveného motorového vozidla a strelou z guľovnice zasiahol voľne pasúceho sa diviaka. Podľa jej slov usmrtením zveri bola poľovníckemu združeniu v Dolnej Strehovej spôsobená škoda, ktorá bola predbežne vyčíslená na 600 eur.

„Páchatelia boli krátko po čine zastavení policajnou hliadkou, ktorá pri kontrole vozidla zistila, že sa v aute nachádza nelegálne ulovená zver. Muži boli zadržaní a po vykonaní procesných úkonov boli prepustení na slobodu,“ poznamenala hovorkyňa, podľa ktorej v prípade dokázania viny hrozí 28-ročnému Michalovi a 29-ročnému Lászlóvi trest odňatia slobody až na 2 roky a 35-ročnému Jánovi trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Zdroj: Rimava.sk, foto: polícia SR


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross