No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za šoférovanie pod vplyvom alkoholu má na krku obvinenie

policia_perexAlkohol za volant nepatrí. Presvedčil sa o tom aj vodič osobného auta, ktorý „posilnený“ alkoholom nezvládol svoju jazdu a narazil do železnej brány rodinného domu. Polícia ho za to obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Podľa jej slov z prečinu obvinili 27-ročného muža zo Širkoviec, ktorý v nedeľu, 23. augusta, viedol v noci Škodu Octavia v smere od obce Hostice do Širkoviec. „V obci Šimonovce neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a po prejdení mierne ľavotočivej zákruty dostal šmyk, prešiel do protismeru, kde zišiel z cesty pričom narazil do železnej brány rodinného domu a pokračoval ďalej v jazde,“ priblížila Faltániová a dodala, že polícia mu v dychu namerala 0,9 mg/l alkoholu (v prepočte 1,88 promile, pzn. red.).

„Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda a bol umiestnený v cele predbežného zadržania,“ uviedla hovorkyňa, podľa ktorej bol spracovaný podnet na ukončenie veci v super rýchlom konaní.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross