No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za vraždu matky mu hrozí doživotný trest

vrazda v okrese Velky KrtisObvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy a zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami čelí 33-ročný Slavomír z obce Dačov Lom v okrese Veľký Krtíš. Ako pre Rimava.sk uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, obvinený v piatok v rodinnom dome strelnou zbraňou - guľobrokovou kozlicou, úmyselne usmrtil svoju 58-ročnú matku. "Zo zbrane jej dvakrát strelil do tvárovej časti," uviedla hovorkyňa a spomenula, že zbraň má v legálnej držbe otec obvineného, bola zaistená aj s 28 nábojmi.

Podľa Faltániovej kriminalisti niekoľko hodín po spáchaní skutku podozrivého muža zadržali v obci Senohrad. Z miesta činu ušiel na matkinom aute, policajti v ňom našli aj zbraň s nábojmi. "Obvinený jazdil na vozidle aj napriek tomu, že vodičský preukaz má zadržaný na desať rokov (do roku 2015). Skutku sa dopustil pravdepodobne pod vplyvom tvrdých drog, ktoré užíval niekoľko rokov," uviedla policajná hovorkyňa.

Muža vzali do väzby, podľa Faltániovej bol v minulosti už päťkrát súdne trestaný za 13 trestných činov, prevažne za majetkovú trestnú činnosť, ale aj za lúpež, výtržníctvo a drogy. Naposledy v apríli tohto roka sa vrátil z výkonu trestu. Teraz mu hrozí 20 až 25-ročný trest alebo doživotie.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross